Wiktor Zborowski

i

Autor: Artur Hojny / Super Express

Spotkanie Autorskie

Kolejny gość w Bibliotece Miejskiej w Grudziądzu. To znany aktor, Wiktor Zborowski

2023-06-03 10:34

Kolejna znana ze szklanego ekranu postać spotka się z mieszkańcami Grudziądza. Tym razem do filii nr 13 Biblioteki Miejskiej przyjedzie aktor Wiktor Zborowski. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu "Biblioteka bez barier".

Tematem przewodnim nie będą jednak kolejne role Wiktora Zborowskiego, a jego praca lektora audiobooków.

Pan Wiktor Zborowski jako lektor zajął pierwsze miejsce wspólnie z Arturem Barcisiem w naszej ankiecie - mówi Aleksandra Szymczyk z filii nr 13 Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu.

Spotkanie autorskie z Wiktorem Zborowskim będzie kolejną odsłoną projektu "Biblioteka bez barier".

To m.in. likwidacja barier architektonicznych, poszerzenie oferty dla osób niepełnosprawnych, dodatkowo to także spotkania autorskie - dodaje nasza rozmówczyni. 

Mówi Aleksandra Szymczyk, kierownik filii nr 13 Biblioteki Miejskiej. Posłuchaj:

Wcześniej w ramach projektu z mieszkańcami Grudziądza spotkali się m.in. Marcin Mortka, Edyta Jungowska, czy też wspomniany Artur Barciś.

Wiktor Zborowski - kim jest aktor i lektor, który spotka się w grudziądzanami?

Jest absolwentem XI Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Warszawie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Po raz pierwszy na ekranie widzowie mogli go zobaczyć w jednym z odcinków „Czterdziestolatka” pt. „Karta ze Spitzbergenu, czyli oczarowanie”. Wraz z Krzysztofem Majchrzakiem stworzyli tam role przezabawnych inżynierów dowcipnisiów. Jego dar rozśmieszania innych sprawił, że zagrał w wielu wspaniałych polskich komediach. Zachwycił krytykę i widzów doskonałą kreacją Longinusa Podbipięty w polskiej superprodukcji „Ogniem i mieczem”. Jest aktorem teatrów warszawskich. W latach 1973-1981 i 1997-1998 występował w Teatrze Narodowym, w latach 1981-1983 w Teatrze Kwadrat, w latach 1983-1987 w Teatrze na Woli. Od 1987 aktor Teatru Ateneum.

Spotkanie odbędzie w najbliższy poniedziałek (5 czerwca) o godzinie 17. Wstęp jest bezpłatny.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl