ksiazki dla dzieci

i

Autor: Pexels Akcja w grudziądzkiej biblioteki

Promocja czytelnictwa

Biblioteka w Grudziądzu rozda wyprawki najmłodszym czytelnikom. Poznaj szczegóły akcji

2023-11-07 11:13

Biblioteka Miejska w Grudziądzu bierze udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała książka – wielki człowiek”. W tegorocznej edycji mogą brać udział dzieci w wieku przedszkolnym (roczniki 2017-2020). O szczegółach przeczytacie na eska.pl.

„Mała książka – wielki człowiek” - to akcja promująca czytelnictwo. Na czym polega?

Każde dziecko w wieku 3-6 lat, które odwiedzi jedną z grudziądzkich placówek bibliotecznych, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą. W jej skład wejdzie: książki „Krasnal w Krzywej Czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka, Karty Małego Czytelnika oraz broszury informacyjnej dla rodziców.

To jednak nie wszystko!

Po każdej wizycie w bibliotece, zakończonej wypożyczeniem co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?
  • Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
  • Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
  • Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, dokonywania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

K. LUBNAUER: JESTEŚMY W STANIE SPEŁNIĆ OBIETNICE