Biblioteka organizuje eventy artystyczne. Tym razem wernisaż i promocja nowej książki

i

Autor: Biblioteka Miejska w Grudziądzu Spotkanie już 6 października o godzinie 18:00 w książnicy przy ulicy Legionów w Grudziądzu

Biblioteka organizuje eventy artystyczne. Tym razem wernisaż i promocja nowej książki

2022-10-05 21:12

Przedstawią swoje prace grudziądzkiej publiczności. Biblioteka Miejska organizuje wernisaż artystyczny i promocję książki. Spotkanie już 6 października w książnicy przy ulicy Legionów. Bohaterami spotkania będą Natalia Klimczuk-Tabit oraz Wiesław Hawełko-Wizo.

Zapowiada się uczta dla fanów literatury i sztuki. Aż dwa wydarzenia jednego wieczoru, zaplanowano w grudziądzkiej książnicy przy ulicy Legionów. Wernisaż artystyczny Natalii Klimczuk-Tabit  oraz promocja książki Wiesława Hawełko-Wizo. Wydarzenia tego typu organizowane są w lokalnych bibliotekach regularnie. Powodem jest nie tylko zachęcenie mieszkańców do częstszych odwiedzin bibliotek, ale umożliwienie twórcom przedstawienia swoich prac, osiągnięć i pasji.

Wiesław Hawełko-Wizo jest współtwórcą Grudziądzkiej Spółki Literacko-Plastycznej „Trynka”, założycielem Stowarzyszenia Grudziądzka Grupa Literacko-Kulturalna „ŚWIT”. Organizuje i bierze udział w licznych spotkaniach literacko-artystycznych. Jest autorem takich tytułów jak: „Fiksum dyrdum czyli w podskokach po gminie”, „Słowa myślą kreślone”, „To było wczoraj” czy „Grudziądz, jakim go widzę”.

Natalia Klimczuk-Tabit jest artystką iPad-ową. Malowanie zawsze wypełniało jej wolny czas, jednak twórczości rozwinęła się w momencie, w którym zetknęła się z chorobą. To właśnie wtedy artystka poznała iPad Art., który pomógł jej uporać się z trudną sytuacją. Swoje myśli i uczucia, przenosiła w świat sztuki cyfrowej.