spichlerz grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Tym razem remontowany jest spichlerz nr 57 w Grudziądzu

W Grudziądzu trwa remont kolejnego spichlerza. Swoją siedzibą będą miały w nim stowarzyszenia

2022-10-05 16:09

Już niebawem zapełnią go pozarządowe organizacje z Grudziądza. Remont Spichlerza nr 57 wchodzi w ostatnią fazę. Prace wewnątrz budynku są już praktycznie na wykończeniu. Nieco dłużej potrwają te związane z elewacją i budową nowych schodów od strony Błoni Nadwiślańskich.

Spichlerze są niekwestionowanym symbolem Grudziądza. Po latach mają odzyskać dawny blask. Trwa remont zabytkowego Spichlerza nr 57. W jego wnętrzach swoją siedzibę będą miały m.in. organizacje pozarządowe.

Mamy porobione już wszystkie zabudowy gipsowe, instalacje również są porozprowadzane. Teraz czekamy na montaż opraw od oświetlenia. Działa już także instalacja od wentylacji. Zostały nam do wykonania na pewno jeszcze roboty malarskie - mówi Krzysztof Sokołowski, kierownik budowy.

Spichlerz dostępny będzie zarówno od strony ulicy Spichrzowej, jak i z terenu błoni nadwiślańskich. W tym drugim przypadku do wykonania zostały jeszcze m.in. nowe schody.

W tamtym miejscu roboty dopiero zostały rozpoczęte. Musieliśmy znaleźć wspólne stanowisko z nadzorem autorskim oraz konserwatorem zabytków. Powstał projekt zamienny. Obecnie wykonujemy mikropale, które mają zapewnić stateczność skarpy - dodaje nasz rozmówca.

Nieco więcej do zrobienia jest jeszcze na zewnątrz.

Mamy obecnie wykonaną już elewację od strony rzeki Wisły, a jeśli chodzi o elewację od strony ulicy Spichrzowej to potrzebujemy jeszcze z dwóch lub trzech tygodni - mówi Sokołowski.

W spichlerzu nr 57 mają powstać pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne, winda i taras z widokiem na Wisłę. Prace mają zakończyć się do końca bieżącego roku.​

Spichlerze w Grudziądzu odzyskują swój dawny blask

Spichlerz nr 57 to kolejny tego typu obiekt, który odzyskuje swój dawny blask. Kilka tygodni zakończyły się prace remontowe w spichlerzu przy ul. Spichrzowej 33/35. Powstało tam Muzeum Handlu Wiślanego "FLIS", które odwiedziło już kilka tysięcy mieszkańców Grudziądza oraz najbliższych okolic.

To, co jest najpiękniejsze w Grudziądzu staramy się, żeby było zadbane i żeby miało nowe życie – mówił podczas otwarcie "FLISA" prezydent Maciej Glamowski.

Jeśli chodzi o Spichlerz nr 57 to miasto na rewitalizację adaptacji pomieszczeń zabytkowego spichlerza miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 9 mln złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058