droga szkola

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Akcja ruszyła od początku września

Bezpieczeństwo

"Bezpieczna droga do szkoły". Kolejna akcja policjantów z Grudziądza

2023-09-04 14:26

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego w pobliżu szkół mundurowi spodziewają się większego ruchu. Z związku z tym w najbliższym czasie policjanci będą nadzorowali rejony placówek oświatowych pod kątem bezpieczeństwa na drogach.

W wakacje mundurowi nadzorowali rejony szkół pod kątem poprawności oznakowania i infrastruktury drogowej wpływającej na bezpieczeństwo dzieci. 

Wszystkie ujawnione uchybienia były na bieżąco raportowane i kierowane do właściwych miejscowo zarządców dróg i kierownictwa szkół - informuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Przez cały wrzesień trwać będzie akcja informacyjno-edukacyjna „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym okresie będzie można spotkać w okolicach szkół zwiększoną ilość patroli.

Będą one reagować na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych, w szczególności w rejonach przejść dla pieszych - dodaje policjant.

Mundurowi będą również zwracać uwagę na prawidłowe poruszanie się pieszych. Do akcji przyłączyli się również strażnicy miejscy z Grudziądza.

O akcji "Bezpieczna droga do szkoły" mówi Łukasz Kowalczy z KMP w Grudziądzu. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

IV Zlot Zabytkowych Szybowców - Czarna Góra - Litwinka 2023