gbo glosowanie

i

Autor: Łukasz Piekarski Głosowanie potrwa do 22 września

Głos mieszkańców

Rusza głosowanie w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim. Do wyboru 84 projekty

2023-09-04 10:46

Wystartowało kolejne głosowanie w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem chodzi o edycję na 2024 rok. Wzorem poprzednich edycji, odbywać się będzie wyłącznie elektronicznie.

Głosowanie w kolejnej edycji GBO wystartowało dzisiaj (4 września). Głosy na wybrane zadania będzie można oddać wyłącznie za pomocą systemu do obsługi Budżetu Obywatelskiego - grudziadz.obywatelski.org. W tym roku na ten cel przeznaczono - 4.316.000 zł.

Wystarczy uzupełnić swoje dane osobowe, wybrać projekty, które według nas powinny być zrealizowane a następnie potwierdzić swój głos wpisując kod otrzymany esemesem. W tym przypadku nie zostaną naliczone żadne opłaty.

Z jednego numeru telefonu swoje głosy może potwierdzić 5 osób.

Każdy z mieszkańców może zagłosować tylko raz, oddając głosy na maksymalnie 2 zadania ogólnomiejskie, na 2 z okręgu, w którym mieszka oraz 2 zadania miękkie.

Grudziądzki Budżet Obywatelski 2024 - lista projektów

Tym razem mieszkańcy Grudziądza będą wybierali spośród 84 projektów: 20 zadań ogólnomiejskich, 55 okręgowych i 9 miękkich.

Głosowanie potrwa do 22 września - do godziny 15.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Ulica Afrykańska już z nowym asfaltem. Mieszkańcy czekali na to od lat