olimpia remis

Autor: Olimpia Grudziądz Grudziądzanie po czterech meczach mają dziesięć punktów w tabeli

Bezbramkowy remis Olimpii. Grudziądzanie wciąż bez straty bramki

2022-08-21 20:02

Piłkarze Olimpii Grudziądz po trzech wygranych z rzędu, tym razem stracili punkty. "Biało-zieloni" na własnym boisku zremisowali bezbramkowo z Sokołem Kleczew. Zespół trenera Bogusława Baniaka kończył mecz w "dziesiątkę" po tym jak z boiska wyrzucony został Piotr Owczarek.

Grudziądzanie do spotkania z Sokołem Kleczew podchodzili po trzech wygranych z rzędu i bez straconej bramki. Rywale sezon rozpoczęli od dwóch zwycięstw i jednej - wysokiej porażki w Kartuzach.

W pierwszej połowie gra nie była porywająca. Zarówno Olimpia, jak i Sokół nie potrafiły stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. W konsekwencji po 45' minutach na tablicy wyników mieliśmy rezultat remisowy 0:0.

Po zmianie stron Olimpia zaczęła grać zdecydowanie lepiej - i co najważniejsze ofensywniej. Duża zasługa w tym zmian trenera Bogusława Baniaka, który na początku drugiej połowy wymienił Szymona Stanisławskiego i Filipa Rzepkę na Jakuba Nawrockiego i Amarildo.

Grudziądzanie raz po raz próbowali nacierać na bramkę gości. Za każdym razem brakowało jednak - albo ostatniego podania, albo skutecznego wykończenia. Dobrze zorganizowana była również defensywa Sokoła.

Trzeba oddać tym chłopakom, że naprawdę dobrze zagrali w obronie. Mają powody do radości - oceniał po meczu postawę rywali trener Olimpii, Bogusław Baniak.

Im bliżej było końca spotkania, tym za grę z kontry wzięli się podopieczni trenera Grzywacza. Jedna z nich mogła zakończyć się bramką... jednak wychodzącego sam na sam z Adrianem Olszewskim (golkiper Olimpii), Adriana Ratajczyka sfaulował tuż przed polem karnym Piotr Owczarek. Pomocnik Olimpii został tym samym ukarany czerwoną kartką i przed czasem musiał opuścić boisko. Chwilę później piłka po strzale z rzutu wolnego Patryka Kieliby trafiła w poprzeczkę!

Ostatecznie pomimo ambitnej gry "Biało-zielonych" do ostatnich sekund wynik spotkania nie uległ zmianie i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Trzeba szanować ten punkt. Musimy odrobić go gdzieś na wyjeździe. Zabrakło nam dzisiaj szybszego rozgrywania piłki, egzekucji i konsekwencji pod bramką rywali - tak remis z Sokołem Kleczew skomentował trener Baniak.

Olimpia Grudziądz: A. Olszewski, H.Mich, O. Sikorski, K. Kurowski, P. Owczarek, S. Olszewski, F. Rzepka, M. Warcholak (K), S. Stanisławski, S. Rogala, P. Winsztal.

W drugiej połowie na boisku pojawili się: Jakub Nawrocki, Amarildo Junior oraz Eric Salguero.

Teraz przed piłkarzami Olimpii wyjazdowe spotkania. 27 sierpnia o godzinie 17 zespół trenera Baniaka zmierzy się z Vinetą Wolin. "Biało-zieloni" na stadion przy Piłsudskiego 14 w Grudziądzu powrócą 2 września. Również o godzinie 17 zagrają z Jarotą Jarocin.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!