przewodniczacy rady grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Pod uchwałą o zmianę przewodniczącego rady miejskiej podpisali się radni PIS oraz Arkadiusz Goszka

Będzie zmiana przewodniczącego rady? Łukasz Kowarowski wydał oświadczenie

2022-02-22 14:55

Los Łukasza Kowarowskiego w radzie miejskiej stoi pod znakiem zapytania. Grupa radnych chce odwołania go z funkcji przewodniczącego. W odpowiedzi radny Kowarowski wydał oświadczenie.

Uchwała o odwołanie obecnego przewodniczącego i powołanie nowego procedowana będzie już na jutrzejszej (23 lutego) sesji rady miejskiej. Łukasz Kowarowski wydał oświadczenie w tej sprawie.

Wnioskodawcy projektu uchwały zarzucali mi nierówne traktowanie radnych poszczególnych klubów, emocjonalne angażowanie się w toczące się podczas sesji dyskusje, komentowanie i ocenianie wystąpień radnych, i co więcej robienie tego w nieelegancki i niejednokrotnie obraźliwy sposób. Z niektórymi zarzutami niestety musiałem zgodzić się z moimi rozmówcami - czytamy w oświadczeniu Łukasza Kowarowskiego.

Przewodniczący rady miejskiej w swoim oświadczeniu zapewnia także, że nigdy nie chciał obrazić żadnego radnego. Łukasz Kowarowski w międzyczasie spotkał się również z inicjatorami wniosku i uchwały. Zadeklarował, że zdecydowanie poprawi jakość prowadzonych obrad i w trakcie spotkania z wnioskodawcami zwrócił się z prośbą o ponowne rozważenie ich inicjatywy. 

Na razie nie wiadomo na jaki ruch zdecydują się autorzy uchwały. Obecnie w klubie PIS trwają rozmowy w tym temacie.

Sonda
Czy Łukasz Kowarowski powinien zostać odwołany z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #042 - BATMAN, EUROWIZJA, MIŁOŚĆ, SAMOCHODY