Groby

i

Autor: Pixabay

Będą zbierali na remont starego nagrobka. Sprawdź jakiego!

2022-05-02 20:41

Po raz pierwszy zbiorą środki na remont nagrobka z cmentarza garnizonowego. Grudziądzki oddział Towarzystwa Opieki Nad Zabytkami podczas jutrzejszych drzwi otwartych Fortu Wielka Księża Góra będzie prowadził kwestę. Zebrane pieniądze przeznaczą na grób Konrada Ładosia.

Chcę odnowić kolejne nagrobki. Członkowie Towarzystwa Opieki Nad Zabytkami w Grudziądzu w majówkę wcale nie zamierzają odpoczywać. Będą prowadzili zbiórkę.

Zebrane środki przekażemy na renowację nagrobka śp. Konrada Ładosia, harcerza zmarłego w 1929 roku, spoczywającego na cmentarzu garnizonowym - mówi Rafał Heidek, prezes TOnZ w Grudziądzu.

Członkowie Towarzystwa na renowację nagrobków, które leżą na cmentarzu garnizonowym środki zbierać będą po raz pierwszy. Liczą, że urodzi się z tego coroczna akcja.

To bardzo ważne miejsce zapisane w historii naszego miasta - dodaje organizator.

Zbiórka na zabytkowe groby - Kiedy i gdzie?

Kwesta przeprowadzona zostanie na terenie Fortu Wielka Księża Góra, który ze względu na Św. Konstytucji 3 Maja ponownie otworzy swojego bramy dla mieszkańców Grudziądza i okolic.

Czekamy na wszystkich od 12 do 18 - kończy Heidek.

Główne uroczystości w mieście rozpoczną się o godzinie 11 na Rynku Głównym. Natomiast na g. 18 w muzeum zaplanowano koncert kameralny „Witaj majowa Jutrzenko”.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Majówka w Myślęcinku