swieto flagi grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Biało-czerwony przemarsz ulicami Grudziądza powrócił po trzech latach

Święto Flagi 2022 - przemarsz w Grudziądzu [FOTO, WIDEO]

2022-05-02 14:49

Grudziądzanie pamiętali o obchodach Święta Flagi. Ulicami naszego miasta przeszedł dzisiaj (2 maja) Biało-Czerwony marsz. Uczestników prowadziła Orkiestra Dęta.

Zbiórkę zaplanowano w samo południa na plantach przy Al. 23 stycznia (na wysokości budynku Starostwa Powiatowego). Mieszkańcy wraz z flagą przeszli przez ul. Sienkiewicza, Mickiewicza - aż dotarli na Główny Rynek.

Miejski przemarsz z "Biało-czerwoną" flagą powrócił do Grudziądza po trzech latach przerwy. W uroczystościach prócz władz samorządowych udział wzięli uczniowie lokalnych szkół oraz chętni mieszkańcy.

Chodzę do szkoły mundurowej. Na co dzień mam styczność z polską flagą. Dla mnie to obowiązek przyjść tutaj i przejść razem z innymi - mówi Julia.

Kiedyś ludzie oddawali życie za tę flagę. Warto o tym pamiętać - dodaje Piotrek, który na przemarsz przyszedł ze swoją młodszą siostrą Igą.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl