Bezpieczeństwo

Apelują o zapinanie pasów. Policjanci z Grudziądza przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji

2023-08-03 6:35

Grudziądzcy policjanci od początku wakacji realizują ogólnopolską akcję „ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa”. Liczą, że dzięki niej pasażerowie będą pamiętali o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, a dzieci zawsze będą przewożone w fotelikach.

Funkcjonariusze grudziądzkiej „drogówki” od początku wakacji biorą udział w akcji Biura Ruchu Drogowego KGP "ZAPNIJ PASY - poczuj uścisk bezpieczeństwa". Sprawdzają, czy wszyscy w pojeździe stosują się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach samochodowych.

Przypominają wszystkim, że pasy bezpieczeństwa w samochodzie spełniają bardzo ważną funkcję – są gwarancją ochrony przed skutkami wypadku czy kolizji. Brak zapiętych pasów lub ich nieprawidłowe zapięcie znacznie zwiększa ryzyko poważnych obrażeń, a nawet utraty życia w przypadku zdarzenia drogowego.

A jak te statystyki wyglądają w Grudziądzu? Na drogach w naszym mieście od początku wakacji policjanci ujawnili 63 osoby, które jechały w pojeździe bez zapiętych pasów.

Ponadto mieszkańcy naszego miasta mogą zaobserwować plakat akcji „ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa” na autobusach komunikacji miejskiej w Grudziądzu. Akcja potrwa do 3 września 2023 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Żona Janusza Korwin-Mikkego startuje w wyborach