policja

i

Autor: Policja Podkarpacka Był poszukiwany i przewoził narkotyki. Mieszkaniec Tarnobrzega wpadł, gdy wracał z Holandii

Złamane prawo

Grudziądz. Pijany i do tego na zakazie. To jednak nie koniec wykroczeń!

2023-08-01 6:23

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego grudziądzkiej komendy zatrzymali do kontroli kierowcę, który popełnił szereg wykroczeń. Był nietrzeźwy, miał zabrane prawo jazdy i wjechał pod zakaz. To jednak nie koniec!

Funkcjonariusze z grudziądzkiej drogówki zauważyli na ulicy Szosa Toruńska kierowcę, który wykonał manewr wyprzedzania na oznakowanym przejściu dla pieszych. Podczas kontroli nabrali przypuszczeń, że 25-letni kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Badanie wykazało blisko 1,3 promila w wydychanym powietrzu. Dodatkowo po sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że kierował pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów, który obowiązuje jeszcze do końca 2024 roku - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Za wyprzedzanie na oznakowanym przejściu dla pieszych kierowca otrzymał mandat karny w kwocie 1500 zł i 15 pkt. karnych. To jednak nie koniec kar!

Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat. Kierowanie pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest kara do 3 lat pozbawienia wolności - tłumaczy policjant.

Ponadto - za oba przestępstwa kierowca odpowie przed sądem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Drogowcy ustawili znak, który ignorują kierowcy. Policjanci mają mandatowe żniwa