dyrektor szpitala

i

Autor: Łukasz Piekarski Poznaliśmy nowego dyrektora grudziądzkiego szpitala

Służba zdrowia

Agata Kurkowska nowym dyrektorem szpitala w Grudziądza. Zabrała głos na konferencji prasowej

2023-11-08 15:30

Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu ma nowego dyrektora. Została nim Agata Kurkowska, która dotychczas pełniła obowiązki szefa lecznicy. Dziś (8 listopada) zabrała głos na konferencji prasowej. Relacji posłuchacie na eska.pl.

Pracę na stanowisku dyrektora grudziądzkiego szpitala rozpoczął dziś oficjalnie nowy dyrektor. Została nim pełniąca dotychczas obowiązki szefa lecznicy, Agata Kurkowska. Wybrana została w konkursie.

Do konkursu przystąpiło 9 osób. Dwoje z nich zostało odrzuconych po weryfikacji formalnej. Pozostałą siódemkę zaprosiliśmy na rozmowy. Dwóch kandydatów do nich nie przystąpiło. Komisja niemalże jednogłośnie wybrała panią Agatę Kurkowską - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Stabilizacja zatrudnienia i rozwój pracowników. To pierwsze zadania jakie stawia przed sobą nowa dyrektor grudziądzkiego szpitala. Działania dotyczą także pracy na oddziałach.

Trzeba odbudować obszary medyczne. Chodzi przede wszystkim o SOR, ale także i oddział udarowy. W jego przypadku cały czas pracujemy, aby znaleźć kompletny zespół. Oddział chorób wewnętrznych również potrzebuje wsparcia kadrowego - informuje Agata Kurkowska, dyrektor szpitala w Grudziądzu.

Więcej o wyborze komisji konkursowej, a także pierwszych priorytetach posłuchacie w materiałach poniżej:

Mówi prezydent Maciej Glamowski. Posłuchaj:
Mówi Agata Kurkowska, nowa dyrektor szpitala w Grudziądzu. Posłuchaj:

Agata Kurkowska zastąpi na tym stanowisku Macieja Hoppe, który z pracy w szpitalu zrezygnował w połowie lipca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz