Apel wyrok

i

Autor: Pexels Zdjęcie ilustracyjne

Kontrowersyjna kara

Zabójca małego Tomusia z Grudziądza ma zmniejszony wyrok. Społeczność Kamilka apeluje w tej sprawie!

2023-11-08 9:10

Nowy wyrok dla zabójcy Tomusia z Grudziądza budzi sporo kontrowersji. Sąd Apelacyjny w Gdańsku zmniejszył karę dla Radosława M. z 25 na 15 lat. Z taką decyzją nie zgadzają się członkowie tzw. Społeczności Kamilka z Częstochowy. O szczegółach na eska.pl.

O 10 lat krócej w więzieniu będzie przebywał zabójca małego Tomusia z Grudziądza. Radosławowi M. Sąd Apelacyjny w Gdańsku obniżył wyrok z 25 na 15 lat. Dodatkowo oprawca 3,5-letniego chłopca już po 13 latach może ubiegać się o przedterminowe zwolnienie.

O wyższy wyrok dla wspomnianego Radosława M. apeluje tzw. Społeczność Kamilka z Częstochowy, czyli grupa działaczy na rzecz ochrony praw najmłodszych obywateli RP.

Ten wyrok jest nieadekwatny do cierpienia, jakie znosił ten 3,5-letni chłopiec - mówi Agnieszka Kurczewska, przedstawicielka tzw. Społeczności Kamila z Częstochowy. 

Apel "Społeczności Kamilka z Częstochowy" trafił do:

  • Rzecznika Praw Obywatelskich,
  • Rzecznika Praw Dziecka,
  • Ministerstwa Sprawiedliwości,
  • Prokuratury Krajowej

Przypomnijmy, mały Tomek zmarł 16 listopada 2017 roku. Więcej o apelu i zmniejszonym wyroku dla Radosława M. w poniższym materiale:

Mówi Agnieszka Kurczewska, przedstawicielka tzw. Społeczności Kamila z Częstochowy. Posłuchaj:

Działania w sprawie obniżonej kary przygotowuje także Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu. Złożyła wniosek o uzasadnienie wyroku Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. 

Nie zgadzamy się z tym wyrokiem - przekazała w rozmowie z Gazetą Pomorską, Agnieszka Reniecka - prokurator rejonowy w Grudziądzu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl