Złodziejki perfumów

i

Autor: KMP Grudziądz Za kradzież grozi im teraz do 5 lat więzienia

5 lat więzienia za perfumy w kieszeni?

2020-09-12 18:57

Do dwóch razy sztuka. Pierwszego dnia kradzież perfumów w jednej z grudziądzkich galerii się powiodła. Dzień później złodziejki wpadły już w ręce policji. Odzyskane flakoniki wróciły na półkę.

Policjanci z grudziądzkiej komendy podjęli interwencję w związku z kradzieżą w sklepie w jednej z grudziądzkich galerii. Przybyli na miejsce mundurowi zastali tam dwie kobiety 24 i 28-latkę – obie mieszkanki powiatu świeckiego. Podczas kontroli znaleźli przy nich różnego rodzaju perfumy.

Kobiety naraziły sklep na łączne straty w wysokości blisko 1 900 złotych. Zrabowane mienie wróciło do dalszej sprzedaży, a sprawczynie trafiły do policyjnego aresztu.W wyniku pracy kryminalnych ustalono, że te same kobiety dwa dni wcześniej z tego samego sklepu, skradły również różnego rodzaju perfumy na kwotę blisko 1 100 złotych - mówi Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu

Policjanci znaleźli łupy w ich miejscach zamieszkania.Dalej ich sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo – śledczego. Obie kobiety usłyszały zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.