Warsztaty perkusyjne w OPP

i

Autor: Piotr Wasiak Warsztaty perkusyjne podczas ferii zimowych w pracowni muzycznej OPP

10 lat pracowni muzycznej w OPP pod skrzydłami Maciej Gburczyka [AUDIO]

2020-02-10 11:15

W tym roku, swój jubileusz 10 lat działalności w Ognisku Pracy Pozaszkolnej obchodzi znany grudziądzki muzyk – Maciej Gburczyk. Przez dekadę podopieczni pracowni wzięli udział w ponad 400-tu wydarzeniach artystycznych!

Koncerty, konkursy, festiwale, akcje charytatywne – lista dokonań jest bardzo długa. M.in. Laury na międzynarodowym festiwalu wokalnym Gdynia Open. Jednym z największych sukcesów, również dla Grudziądza, było zdobycie drugiego miejsca (pierwsze nie zostało wyłonione) przez Jakub Hausmana w konkursie - Young Drum Hero 2018.

Dla mnie największym sukcesem jest to, że zawsze jest bardzo dużo chętnych do pracy w mojej pracowni i z tego należy się cieszyć. To pokazuje, że młodzi ludzie chcą brać udział w życiu edukacyjno-artystycznym, kulturalnym. Mam bardzo dużo chętnych w klasie gitary klasycznej, wokalistów – mówi Maciej Gburczyk.

Maciej Gburczyk od 10 lat szkoli młodych muzyków

Maciej Gburczyk to grudziądzki muzyk, który występował m.in. w koncercie "Debiuty" na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej OPOLE 2005, był członkiem zespołu ANIMA, grał z zespołem LOKA, a z Reggaeside został półfinalista X edycji programu "Mam Talent", poza tym jest laureat wielu prestiżowych festiwali muzycznych.

Pracownia muzyczna w Ognisku Pracy Pozaszkolnej przy ul. Chełmińskiej 104 prowadzi zajęcia gitarowe, wokalne, perkusyjne, basowe oraz dla zespołów muzycznych.