zwierzęta

i

Autor: Damian Pieczonka Kierowcy powinni zachować ostrożność. Zwierzęta coraz częściej wychodzą z lasu i pojawiają się na grudziądzkiej obwodnicy

Zwierzęta na Trasie Średnicowej w Grudziądzu zagrażają kierowcom. Zanotowano kilka przypadków potrąceń

2020-08-12 11:31

Od początku tygodnia do grudziądzkiej Straży Miejskiej wpłynęło kilka zgłoszeń, dotyczących martwych dzikich zwierząt na Trasie Średnicowej. Zwierzyna pojawia się na całej długości "średnicówki", stwarzając zagrożenie dla zmotoryzowanych.

Zgłoszenia od mieszkańców dotyczące zwierząt, najprawdopodobniej potrąconych przez pojazdy, wpływają do dyżurnego Straży Miejskiej regularnie. Tylko w tym tygodniu odebrano informacje między innymi o padniętych borsukach. W każdym przypadku, gdy zauważymy martwe zwierzę, należy zgłosić to do Straży Miejskiej dzwoniąc pod numer alarmowy 986. Następnie informacja przekazywana jest do Centrum Opieki Nad Zwierzętami.

Przy tej okazji funkcjonariusze apelują do kierowców o czujność, dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz rozsądek. Bliskość lasu sprawia, że zwierzyna pojawia się na Trasie Średnicowej bardzo często, stwarzając realne zagrożenie dla podróżujących osób.

Jechał 190 km/h i rozmawiał przez telefon. Spieszył się na pogrzeb!