gkm zuzel

i

Autor: Łukasz Piekarski Podczas konferencji prasowej ogłoszono zawodnika z dziką kartą

Żużel. W Grudziądzu powalczą o tytuł najlepszego żużlowca. Zawodnik GKM-u z dziką kartą

2022-06-27 16:28

Rozpoczyna się rywalizacja o medale Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. W tym roku organizatorzy postanowili na nową formułę. Najlepszych żużlowców w kraju wyłoni cykl trzech turniejów finałowych. Pierwszy już 9 lipca o godzinie 19:00 w Grudziądzu. Dziką kartę na te zawody przyznano zawodnikowi "Żółto-niebieskich", Norbertowi Krakowiakowi.

Wcześniej zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski rozstrzygały się w jednym turnieju. W tym roku organizatorzy postawili na formułę bliższą cyklowi Grand Prix. Najlepszego żużlowca w kraju wyłonią trzy imprezy.

Zmiana ma na celu uatrakcyjnienie sposobu wyłaniania krajowego czempiona, kibice też dłużej będą żyli tą rywalizacją. Finały zaplanowaliśmy na lipiec, sierpień i wrzesień, w tym roku złożyło się tak, że gospodarzami są kluby z trzech poziomów rozgrywkowych. Jestem pewien, że czeka nas ciekawa rywalizacja, a nowa formuła przypadnie wszystkim do gustu – podkreślił Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Pierwsza runda zmagań odbędzie się 9 lipca na torze w Grudziądzu. W tych zawodach z tzw. "dziką kartą" pojedzie reprezentant miejscowego GKM-u, Norbert Krakowiak.

Zawsze marzyłem, żeby w tym finale Indywidualnych Mistrzostw Polski wystąpić. Normalnie nie udało mi się w tym roku awansować, ponieważ nie pojechałem w eliminacjach ze względu na kontuzję kolana, która mi się przytrafiła. Bardzo się cieszą i dziękuję za tę szansę od organizatorów - mówi Krakowiak.

Zawodnik grudziądzkiego GKM-u w ostatnich dniach notuje bardzo dobrą formę (za wyjątkiem spotkania w Toruniu). W domowym starciu z Włókniarzem Częstochowa wywalczył aż 17 punktów w sześciu startach.

Już trochę się nauczyłem jeździć po tym grudziądzkim torze, więc wygląda to coraz lepiej. Dobrze przygotuję się do tych zawodów i postaram się wykręcić jak najlepszy wynik - dodaje sam zainteresowany.

Po kontuzji ani śladu

Kibice z Grudziądza w ubiegłym tygodniu przeżyli chwilę grozy. Norbert Krakowiak upadł podczas spotkania w Ekstralidze do lat 24 z Unią Leszno. Pomimo wcześniejszych dolegliwości, 22-latek postanowił wystąpić w derbowym pojedynku z toruńskim Apatorem na Motoarenie, Krakowiak na torze pojawił się jednak tylko dwa razy.

Trochę uderzyłem wtedy głową. Ogólnie czułem się dobrze, ale na motocyklu była nie do końca tak jak powinno. Myślę, że te kilka dni wolnego, które teraz miałem bardzo mi pomogło. Jestem już w pełni sił. Jutro pojadę w meczu Ekstraligi U-24, później w Szwecji, no a w piątek mamy mecz w Gorzowie - informuje Krakowiak.

W najbliższym meczu PGE Ekstraligi ze Stalą Gorzów, Krakowiak liczy na znajomość toru. We wcześniejszych latach miał sporo okazji do startu na owalu Stali.

Jak byłem juniorem w Falubazie Zielona Góra, to trochę jeździliśmy na gorzowskim torze. Zawsze byliśmy w jednej grupie na Młodzieżowych Mistrzostwach. W meczach ligowych też szło mi tam w miarę - dodaje zawodnik GKM-u.

Grudziądzanie pomimo ostatniej porażki z Apatorem wciąż ma szansę na awans do rundy play off. Spełnionych musi zostać kilka warunków.

Nie mamy łatwego zadania, ale jest to możliwe. Musimy wygrać oba spotkania na własnym torze i powalczyć o punkt bonusowy we Wrocławiu - mówi Krakowiak.

Zmagania IMP w Grudziądz - lista startowa zawodników

W zestawieniu zawodników, którzy powalczą o tytuł najlepszego żużlowca w Polsce znajdują się także dwaj inni reprezentanci grudziądzkiego GKM-u: Przemysław Pawlicki oraz Krzysztof Kasprzak.

Ci zawodnicy powalczą o tytuł w grudziądzkiej rundzie:
 • 1. Norbert Krakowiak (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz) – #16 – dzika karta
 • 2. Maciej Janowski – (BETARD Sparta Wrocław) – #71
 • 3. Jakub Miśkowiak – (Zielona-enegia.com Włókniarz Częstochowa) – #515
 • 4. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) – #100
 • 5. Grzegorz Zengota (ROW Rybnik) – #29
 • 6. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – #95
 • 7. Przemysław Pawlicki (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz) – #59
 • 8. Kacper Woryna (Zielona-enegia.com Włókniarz Częstochowa) – #223
 • 9. Bartosz Smektała (Zielona-enegia.com Włókniarz Częstochowa) – #115
 • 10. Paweł Przedpełski (For Nature Solutions ApatorToruń) – #323
 • 11. Janusz Kołodziej (FOGO Unia Leszno) – #333
 • 12. Dominik Kubera (Motor Lublin) – #415
 • 13. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – #31
 • 14. Krzysztof Kasprzak (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz) – #187
 • 15. Patryk Dudek (for Nature Solutions ApatorToruń) – #692
 • 16. Jarosław Hampel (Motor Lublin) – #33

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ZRANIONE PTAKI, TRENING WERSOW, WERSY QUEBO, DIESEL VS BENZYNA | ESKA XD #051