Znęcanie się nad zwierzętami. Czy często występuje w Grudziądzu? Co za to grozi?

i

Autor: cdn.pixabay.com

Znęcanie się nad zwierzętami. Czy często występuje w Grudziądzu? Co za to grozi?

2021-04-21 11:02

Złe traktowanie zwierząt to wbrew pozorom niemały problem. Takie sytuacje zdarzają się nawet w miejscach publicznych. Bywa, że są one nagrywane i upubliczniane w sieci, co wywołuje szum wśród internautów. Jak temu zapobiec i jak reagować?

Niejednokrotnie złe traktowania psów czy kotów podczas spaceru było zauważane przez przechodzących obok mieszkańców. Nie brakuje również świadków porzucania zwierząt. Co robić w takich sytuacjach i gdzie zgłaszać tego typu incydenty? Na to pytanie odpowiedziała nam wiceprezes Fundacji 7 Życzeń, działającej w Grudziądzu.

Małe kotki utknęły w rurze

Przede wszystkim nie przechodźmy obojętnie. Nie pozwólmy na takie zachowania. Sytuację czym prędzej należy zgłosić na policję. Jeśli mamy możliwość, zarejestrujmy zdarzenie, zróbmy zdjęcie by łatwiej było zidentyfikować osobę, która dopuszcza się czynu, niech nie będzie bezkarna. Zdarzenie można zgłosić również do Fundacji 7 Życzeń, jeśli ekipa jest wolna, zjawia się we wskazane miejsce i rozpoczyna współpracę ze służbami. - powiedziała nam Faustyna Szuca wiceprezes Fundacji 7 Życzeń w Grudziądzu.

Jak informuje KMP w Grudziądzu, takie sprawy wpływają rzadko, jednak problemu absolutnie nie należy bagatelizować. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Co więcej, sąd może zadecydować o karze grzywny w wysokości od 1000 - 100.000 złotych. Środki zostają przeznaczone na wskazany cel, związany z ochroną zwierząt.