Znęcał się nad kotem w Grudziądzu. Grozi mu do 3 lat więzienia

i

Autor: unsplash.com/

Znęcał się nad kotem w Grudziądzu. Grozi mu do 3 lat więzienia

2021-03-30 13:27

Sytuacja miała miejsce nad Wisłą na wysokości ulicy Kalinkowej. Mężczyzna rzucał w kota kamieniami, szarpał i unosił w powietrze na smyczy. Zdarzenie za pomocą telefonu komórkowego zarejestrowała mieszkanka osiedla.

Mężczyznę znęcającego się nad kotem nagrała mieszkanka jednego z wieżowców na osiedlu Kopernika. Sprawę zgłosiła odpowiednim służbom, a filmik udostępniony został w mediach społecznościowych, który wywołał niemałe zamieszanie wśród internautów.

Kociarnia w Zielonej Górze - koty do adopcji

Na nagraniu widać, że bezpośrednim świadkiem zdarzenia było dziecko, spacerujące tuż obok ze swoim psem. W sprawie interweniowali członkowie Fundacji 7 Życzeń oraz policja. Sprawcą okazał się 28-letni mieszkaniec naszego miasta. Został on zatrzymany i już usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem. Prokurator zastosował dozór policyjny, zakaz posiadania zwierząt oraz poręczenie majątkowe. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Pomimo groźnie wyglądającej sytuacji, kotka nie ucierpiała. Zwierzę poddane zostało specjalnym badaniom i aktualnie przebywa w Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu.