biegi Bronka Malinowskiego

i

Autor: Damian Pieczonka Marcin Jędrak, dyrektor 39. edycji Międzynarodowych Biegów im. Bronka Malinowskiego w Grudziądzu

Zmiany w Międzynarodowych Biegach im. Bronka Malinowskiego. Organizatorzy grudziądzkiej imprezy wprowadzają korekty

2020-08-23 14:31

Organizatorzy 39. Międzynarodowych Biegów im. Broniasława Malinowskiego wprowadzają modyfikacje formuły tegorocznej edycji biegu głównego. Dają biegaczom dwie możliwości startu. Impreza odbędzie się na przełomie września I października. Wciąż można się dopisać do listy uczestników.

W tym roku, 39. edycja Międzynarodowych Biegów im. Bronisława Malinowskiego miała odbyć się wirtualnie, choć sam bieg miał być realny. Oznaczało to, że startujący przebiegną 10 km na dowolnie wybranej przez siebie trasie, biegnąc indywidualnie. Swój czas zanotowany za pomocą aplikacji przesłać mieli do organizatorów. Ta forma wciąż jest aktualna. Postanowiono jednak rozszerzyć konkurencję. Teraz dają biegaczom dwie możliwości.

Dwa warianty uczestnictwa w imprezie biegowej

- bieg wirtualny w dowolnym miejscu na świecie (21.09-04.10). Limit to 100 biegaczy.

- bieg realny (26.09) na terenie Lasu Komunalnego w Grudziądzu.

Zdecydowano się na zmianę formuły i zrealizowanie biegu realnego, bo organizatorzy wiedzą jak start i adrenalina podczas biegu działa na biegaczy. Limit startujących to 150 osób - zostało jeszcze 38 miejsc (stan na 22.08). Trasa to jedna, 10 kilometrowa pętla po Lesie Komunalnym w Grudziądzu. Start i meta będą usytuowane na parkingu leśnym przy rondzie Popiełuszki.

trasa 39. edycji Biegu

i

Autor: organizator Biegów im. Bronka Malinowskiego trasa 39. edycji Biegu

Organizatorzy zapowiadają, że dostosują bieg do wszelkich obostrzeń sanitarnych wydanych przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Zdrowia.

Zapisy do biegu znajdą Państwo tutaj:

https://dostartu.pl/39-miedzynarodowe-biegi-im-bronislawa-malinowskiego-v4728.pl.htm

Po raz pierwszy w historii każdy z uczestników tegorocznej edycji otrzyma pamiątkowy medal oraz koszulkę (do noszenia na co dzień), która zawiera charakterystyczne miejsca Grudziądza. Autorem medalu oraz koszulki jest Mateusz Pawlik, kryjący się pod pseudonimem Las Kresek.

trasa 39. edycji Biegu

i

Autor: organizator Biegów im. Bronka Malinowskiego koszulka 39. edycji Biegu