piasecko ko grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Łukasz Piasecki (na zdjęciu po prawej) radnym był od 2018 roku

Zmiany w Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu. Łukasz Piasecki zdaje mandat radnego

2021-07-02 17:54

Łukasz Piasecki pod koniec lipca przestanie pełnić mandat radnego w Grudziądzu. Od września będzie pełnił tymczasowo obowiązki dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego.

O decyzji Łukasza Piaseckiego poinformował na piątkowej konferencji prasowej przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu, Tomasz Smolarek.

Dziękujemy Łukaszowi za jego zaangażowanie w życie miasta i naszego klubu. Życzymy powodzenia w dalszej działalności - mówił na spotkaniu z mediami radny Smolarek.

ZOBACZ TEŻ - Ruszyły zapisy na Bieg Ułański w Grudziądzu. Do zdobycia Złota Ostroga

Łukasz Piasecki mandat radnego złoży 29 lipca. Na początku sierpnia przejmie tymczasowo obowiązki dyrektora w III LO w Grudziądzu. Obecny szef tej placówki przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim, a jego dotychczasowa zastępczyni przechodzi na emeryturę.

Postanowiłem wykorzystać tę szansę. Chcę się dalej rozwijać. Być może w przyszłości wystartuje w konkursie na dyrektora szkoły - argumentował swoją decyzję Łukasz Piasecki.

Radny zapowiedział również rezygnację z funkcji Pełnomocnika. ds. organizacji imprez historycznych, który działa przy prezydencie miasta.

Funkcja pełnomocnika kosztuje bardzo dużo czasu, a ja chce skupić się na pracy w szkole. Oczywiście jeśli pan prezydent będzie potrzebował wsparcia, zawsze będzie mógł na mnie liczyć - dodaje radny.

Kto uzupełni skład rady?

W miejsce Łukasza Piaseckiego pojawi się nowy radny. Kolejny na liście jest ratownik medyczny Krzysztof Misiewicz. Pracownik szpitala znany jest przede wszystkim z licznych akcji, na których zbierana jest krew.

Jesteśmy już po rozmowach z Krzysztofem Misiewiczem. W przyszłym tygodniu zaprosimy go na spotkanie klubu i przedstawimy wszystkie tajniki pracy radnego - kontynuował radny Tomasz Smolarek.

Łukasz Piasecki radnym jest od początku tej kadencji, czyli od 2018 roku. Funkcję samorządowca łączy z pracą w szkole. Jest nauczycielem historii w III LO w Grudziądzu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z anteny 02.07, godz.10