policja grudziadz peszkowskiego

i

Autor: KMP Grudziądz Sprawca wykroczenia stracił także prawo jazdy

Rajdowiec na grudziądzkich ulicach. Jechał 150 km/h, a potem stracił prawo jazdy

2021-07-02 17:38

Policjanci z grudziądzkiej grupy „SPEED” zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości. 29-latek „pędził” ulicą Peszkowskiego blisko 150 km/h.

Do zatrzymania doszło w trakcie rutynowego patrolu grupy SPEED na grudziądzkiej obwodnicy. Policjanci tuż po godzinie 14 zatrzymali 29-letniego kierującego mitsubishi, który w obszarze zabudowanym, na odcinku drogi o podwyższonej prędkości do 80 km/h „pędził” z prędkością blisko 150 km/h.

Na sprawcę wykroczenia mundurowi nałożyli mandat karny oraz przypisano 10 punktów karnych - informuje Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Grudziądzki szpital będzie zachęcał do szczepień. Organizuje akcje "Lecimy na szczepienie"

Sprawca wykroczenia stracił także prawo jazdy. Teraz przez okres trzech miesięcy będzie musiał powstrzymać się od siadania za kierownicę. To już kolejna osoba w ostatnim czasie, która straciła prawo jazdy za szybką jazdę.

W trosce o bezpieczeństwo policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze - dodaje policjant.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z anteny 02.07, godz.10