plaża Jezioro Tarpno

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Nowa plaża w Grudziądzu już jest dostępna

Otwarta plaża nad Jeziorem Tarpno w Grudziądzu. Jeszcze nie wszystko gotowe

2021-07-02 11:14

Wyznaczono kąpielisko, jest też nowa plaża ale prace jeszcze trwają. Od 2 lipca funkcjonuje strzeżone kąpielisko nad Jeziorem Tarpno. Nad bezpieczeństwem wypoczywających ratownicy czuwać będą codziennie w godzinach 10 – 20. Miejsce to całkowicie zmieniło charakter. Na końcowy efekt jednak jeszcze poczekamy. Zobacz zdjęcia!

ESKA XD #026 - MANESKIN, ROLNICY, PLAŻA i PROBLEMY Z KLIMATYZACJĄ

Już można wypoczywać na plaży nad Jeziorem Tarpno w Grudziądzu. Nad bezpieczeństwem wypoczywających ratownicy czuwać będą codziennie w godzinach 10 – 20. Co prawda, trwają jeszcze prace wykończeniowe w powstających na plaży budynkach, jednak Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski podjął decyzję o zabezpieczeniu kąpieliska. To z uwagi na fakt, że przy sprzyjającej pogodzie mieszkańcy chętnie korzystają z jeziora. A chodzi o ich bezpieczeństwo. Niestety nie udało się zakończyć robót przed wakacyjnym sezonem, choć takie były zapowiedzi Ratusza.

plaża Jezioro Tarpno

i

Autor: Damian Pieczonka Kąpielisko nad Jeziorem Tarpno

Na razie korzystać będzie można z powiększonej piaszczystej plaży i nowej plażowej infrastruktury, która jest już skończona. Aby zapewnić ratownikom oraz wypoczywającym minimum komfortu, zamówiliśmy – tak jak w latach ubiegłych – toalety oraz kontener socjalny – mówi Izabela Piwowarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku, który zabezpiecza kąpielisko. – Jest to stan przejściowy, po zakończeniu prac przeniesiemy się do nowych budynków. Bezpieczeństwo kąpiących się jest obecnie priorytetem.

plaża Jezioro Tarpno

i

Autor: Damian Pieczonka Od 2 lipca można korzystać z plaży i kąpieliska

Dobiega końca budowa obiektu, w którym znajdować się będzie hangar na sprzęt rekreacyjny, kasa wypożyczalni, pomieszczenia socjalne dla obsługi i ogólnodostępne toalety. W nowym budynku znajdzie się także pomieszczenie przeznaczone na działalność gastronomiczną, na którą został wyłoniony operator.

plaża Jezioro Tarpno

i

Autor: Damian Pieczonka Na plaży trwają jeszcze prace budowlane

Ponadto, nad jeziorem powstanie pomost i place zabaw dla dzieci. Zakupione zostały nowe ławki i kosze na śmieci – dodaje Izabela Piwowarska. - Dofinansowanie pozwoli na zakup sprzętu rekreacyjnego, czyli kajaków, rowerów wodnych czy łodzi motorowej dla ratowników, jednakże obecnie zakupy nie zostały jeszcze sfinalizowane. Przywieziony został nowy piasek, nasadzono 19 drzew. Na części plaży znalazła się przestrzeń rekreacyjna z miejscem do gier zespołowych. Powstał też odcinek ścieżki pieszo-rowerowej, łączącej plażę ze skrzyżowaniem ulicy Lipowej i Jaśminowej.

Szacowana wartość inwestycji to około 3,2 mln zł, z czego 1,5 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl