ruch starówka

i

Autor: Pixabay Zmiany wejdą w życie od 15 kwietnia

Ruch drogowy

Zmiany na grudziądzkiej starówce. Niebawem pojawią się letnie kawiarenki

2024-04-10 13:20

Przejazd przez grudziądzki rynek będzie utrudniony. Powód? Przyszła wiosna, zrobiło się cieplej – więc na starówce pojawią się letnie kawiarenki. O szczegółach piszemy na eska.pl.

Zmiany w organizacji ruchu na grudziądzkiej starówce podzielono na dwie strefy. W pierwszej chodzi o dojazd do ratusza.

W tej części Starówki dojazd będzie odbywał się jednokierunkowo. Wjazd do Ratusza oraz okolicznych obiektów handlowo-usługowych będzie możliwy poprzez ulice: Starorynkową, Kościelną, Tkacką, Stary Rynek, aż do ulicy Wybickiego - informuje Karol Piernicki, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

W strefie drugiej chodzi o dojazd do muzeum.

Wjeżdżać będzie można przez ulicę Murową w kierunku ulicy Poprzecznej. Następnie drogą Poprzeczną do ulicy Pańskiej, a stamtąd w kierunku wyjazdu do ulicy Klasztornej - dodaje przedstawiciel ratusza.

O ruchu na starówce mówi Karol Piernicki, rzecznik prasowy grudziądzkiego ratusza. Posłuchaj:

Urzędnicy zachęcają również do korzystania z pobliskich ogólnodostępnych miejsc parkingowych, aby zminimalizować utrudnienia. Dostępne są one na ulicach: Al. Królowej Jadwigi (około 250 m od Rynku), Portowej (około 350 m od Rynku) oraz na Sienkiewicza – Targowisko (około 580 m).

Wprowadzone zmiany w organizacji ruchu mają charakter tymczasowy i obowiązywać będą do odwołania.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - Aleksandra GAJEWSKA fragmenty FB SE BIZ