gkm grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Zooleszcz GKM Grudziądz

Żużel

Zmalały szanse GKM-u Grudziądz na play offy. Jakie są możliwe scenariusze?

2023-07-23 11:18

Szanse na awans do czołowej szóstki PGE Ekstraligi w wykonaniu żużlowców Zooleszcz GKM-u Grudziądz wyraźnie spadły. Wszystko przez piątkową wygraną zawodników Unii Leszno ze Spartą Wrocław.

Sytuacja grudziądzkich żużlowców mocno skomplikowała się po pierwszych spotkaniach XIII rundy PGE Ekstraligi. W miniony piątek (21 lipca) Unia Leszno - jako pierwsza w tym sezonie - pokonała na Spartę Wrocław (wynik 48:42). "Byki" zainkasowały do tabeli dwa oczka i zrobiły duży krok w stronę awansu do fazy play off.

Jakie szanse wobec tego mają zawodnicy Zooleszcz GKM-u Grudziądz? Podopieczni trenera Janusza Ślączki swój mecz obecnej kolejki odjadą dziś (23 lipca) na własnym torze ze Stalą Gorzów. Jeśli "żółto-niebiescy" chcą przedłużyć sobie szanse na awans do czołowej szóstki powinni wygrać za pełną pulę (dwa meczowe oczka plus jedno za bonus). Zwycięstwo za dwa punkty także przedłużą szansę, ale wówczas niezbędne będzie zapunktowanie na trudnym torze w Częstochowie.

Oczywiście sprawę awansu w swoich rękach w XIV kolejce będą mieli także zawodnicy z Leszna. Unia zmierzy się wówczas na wyjeździe z pewnym spadkowiczem, czyli Wilkami Krosno.

Przypomnijmy w pierwszym meczu pomiędzy GKM-em Grudziądz a Stalą w Gorzowie padł wynik 51:39 dla gospodarzy.

Początek dzisiejszego spotkania o godzinie 16:30.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl