olimpia wygrana

Autor: Łukasz Piekarski Olimpia wygrywa mecz z Sandecją Nowy Sącz

Piłka Nożna

Świetny start piłkarzy Olimpii Grudziądz. Sandecja Nowy Sącz pokonana na początek!

2023-07-22 22:00

Udana inauguracja sezonu na drugoligowych boiskach w wykonaniu podopiecznych trenera Dominika Czajki. Olimpia Grudziądz na własnym stadionie ograła Sandecje Nowy Sącz 3:1.

Strzelanie w sobotę rozpoczęli zawodnicy trenera Tomasza Kafarskiego. W 13' minucie Adrian Olszewski (bramkarz Olimpii) musiał wyciągać piłkę z siatki po trafieniu Radosława Gołębiowskiego. Wcześniej futbolówką przed swoim polem karnym stracił Damian Vu Than.

Grudziądzanie zdołali dość szybko podnieść się po tym ciosie i doprowadzili do wyrównania. Pięć minut później faulowany w "szesnastce" był Konrad Gutowski, a rzut karny na bramkę zamienił Kostiantyn Czernij. Napastnik z Ukrainy jeszcze przed przerwą wyprowadził Olimpię na prowadzenie (trafienie w 33' minucie).

Po zmianie stron grudziądzanie bardzo szybko mogli nadziać się na kontrę Sandecji. Na szczęście dla "Biało-zielonych" futbolówka po uderzeniu Jakuba Wróbla powędrowała w poprzeczkę i wyleciała za linię końcową.

Olimpia decydujący cios zadała w 78' minucie meczu. Golkipera gości pewnym uderzeniem pokonał Konrad Gutowski.

Podopieczni trenera Dominika Czajki ostatecznie pokonali Sandecję Nowy Sącz 3:1 i od zwycięstwa rozpoczęli swój sezon na drugoligowych boiskach.

Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz 3:1. Składy meczowe

Olimpia: 1. Adrian Olszewski - 77. Rafał Kobryń, 6. Oskar Sikorski, 4. Damian Kostkowski, 23. Marcin Warcholak - 21. Jan Bonikowski (73, 18. Kacper Jarzec), 20. Damian Vũ Thành, 8. Kamil Kurowski (66, 10. Patryk Winsztal), 7. José Cabrera, 14. Konrad Gutowski - 88. Kostiantyn Czernij (90, 9. Szymon Stanisławski).

Sandecja: 1. Paweł Sokół - 77. Patryk Bryła (63, 17. Tomasz Nawotka), 23. Piotr Kowalik, 8. Mateusz Bartków, 24. Kamil Słaby, 18. Kacper Talar (84, 27. Michał Stankiewicz) - 10. Radosław Gołębiowski (63, 11. Maciej Mas), 36. Rastislav Václavik, 9. Denis Potoma (84, 20. Mikołaj Kwietniewski) - 29. Marcinho (90, 92. Arkadiusz Orzeł), 7. Jakub Wróbel.

Sędzią spotkania był Albert Różycki.

Kolejny mecz

Przed piłkarzami grudziądzkiej Olimpii kolejne spotkanie przed własną publicznością. W drugiej kolejce zagrają z Polonią Bytom. Ten mecz już za tydzień w sobotę (29 lipca). Początek o godzinie 18.