zbiorka groby 1

i

Autor: Nadesłane / TONZ w Grudziądzu Zbiórka prowadzona była na terenie Fortu Wielka Księża Góra

Zebrali ponad 2 tys. złotych na renowację kolejnego nagrobka

2022-05-10 15:11

3 maja podczas drzwi otwartych i zwiedzania Fortów Wielka Księża Góra członkowie Towarzystwa Opieki nad Zabytkami przeprowadzili kolejną zbiórkę. Tym razem na renowację nagrobka, który znajduje się na Cmentarzu Garnizonowym w Grudziądzu. Ile zebrali pieniędzy?

Majówkową kwestą udało się zorganizować po raz pierwszy. W trakcie jej trwania członkowie towarzystwa zebrali 2418, 88 zł.

Zebrane środki pozwolą nam na rozpoczęcie pierwszego etapu z zaplanowanych prac konserwatorskich przy nagrobku Śp. Konrada Ładosia, harcerza zmarłego w 1929 roku - przekazuje Rafał Heidek z Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Grudziądzu.

Wskazana mogiła znajduje się na Cmentarzu Garnizonowym w Grudziądzu przy ul. !8 Pułku Ułanów Pomorskich. W zbiórce wraz z członkami i sympatykami towarzystwa udział brali także przedstawiciele grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenie Garnizon Grudziądz.

zbiorka groby 2

i

Autor: Nadesłane / TONZ w Grudziądzu Podczas zbiórki udało się zebrać ponad 2 tys. złotych
zbiorka groby 3

i

Autor: Nadesłane / TONZ w Grudziądzu W zbiórce pomagali przedstawiciele grupy rekonstrukcyjnej Garnizon Grudziądz

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Wojciech Nowicki przed lekkoatletycznym mityngiem Podlaskie Athletics Team