jazda konna

i

Autor: Pixabay Zawody tym razem odbędą się o godzinie 16

Otwarte mistrzostwa

Zawody konne w Grudziądzu. To ważny element urodzin miasta!

2023-06-14 8:38

Powożenie końmi zimnokrwistymi będzie można podziwiać podczas grudziądzkiego Jarmarku Spichrzowego. Trzecia edycja Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbędzie się na Błoniach Nadwiślańskich.

Tegoroczny program imprezy zawiera kilka nowości.

To między innymi sulki, czy też poczta węgierska. Tego w Grudziądzu jeszcze nie było - opowiada Michał Masłowski z Ośrodka Jeździeckiego Rywal.

W trakcie zawodów nie zapomniano również o tych, którzy zjawią się na Błoniach Nadwiślańskich - by pokibicować.

Będą pokazy turnieju rycerskiego, kulig letni i wiele, wiele innych rzeczy. Oprócz tego konkurs skoków "bingo". Zapraszamy, żeby państwo tego dnia byli z nami - dodaje nasz rozmówca.

Impreza rośnie w siłę

W mistrzostwach prócz zawodników z Grudziądza udział wezmą także liczne reprezentacje z sąsiednich regionów.

Zawodnicy będą z Warmińsko-Mazurskiego, Pomorskiego oraz  Podlasia. Nie zabraknie także reprezentacji stadniny koni w Jankowicach oraz w Kętrzynie. Cieszymy się, że nasze wydarzenie z roku na rok robi się coraz bardziej liczne - przekazuje Michał Masłowski.

O zawodach konnych mówi Michał Masłowski z grudziądzkiego Rywala. Posłuchaj:

W gronie faworytem do złota będzie m.in. triumfatorka sprzed roku, Wiktoria Romanowska (z grudziądzkiego Rywala).

Imprezę zaplanowano na przyszłą niedzielę (18 czerwca). Początek o godzinie 16. Będzie to jeden z elementów tegorocznych obchodów 732. urodzin Grudziądza oraz Jarmarku Spichrzowego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl