jarmark foto

i

Autor: Radio Eska Szczegóły tegorocznego Jarmarku Spichrzowego w Grudziądzu przedstawione zostały na konferencji prasowej

Urodziny miasta

Jarmark Spichrzowy w Grudziądzu.Takie atrakcje czekają na mieszkańców w tym roku!

2023-06-08 10:28

Zbliżają się kolejne urodziny miasta. Wraz z nimi odbędzie się coroczny Jarmark Spichrzowy. W dniach od 16 do 18 czerwca zaplanowano mnóstwo wydarzeń. Szczegóły w artykule!

Za nieco ponad miesiąc świętować będziemy kolejne urodziny Grudziądza. To właśnie między innymi z tej okazji - od pięciu lat - organizowany jest w naszym mieście Jarmark Spichrzowy. Towarzyszy mu mający 21-letnią tradycję Ogólnopolski Nadwiślański Jarmark Staroci.

Wydarzenia w ramach obchodów 732. urodzin Grudziądza zaplanowano na 16-18 czerwca. Na początek mieszkańcy przejdą w uroczystej paradzie. Tę zaplanowano na 16 czerwca o godzinie 16:30. Start spod Starostwa Powiatowego.

Możemy razem pokazać naszą tożsamość z miastem. Tego dnia i przez cały weekend w przestrzeni miejskiej będzie się działo bardzo dużo - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Do tegorocznej edycji Jarmarku Spichrzowego przyłączył się również Marszałek Województwa, Piotr Całbecki. Chodzi przede wszystkim o wsparcie finansowe całego przedsięwzięcia. Poinformował o nim radny sejmiku, Robert Malinowski.

Nasze miasto traktowane jest przez marszałka jako swego rodzaju baza dla całego regionu, stąd zakrojone działania promocyjne, zarówno w obszarach kultury, turystyki, gospodarki i sportu. Dlatego też została podjęta decyzja o rekordowej kwocie wsparcia Jarmarku Spichrzowego - podkreśla były prezydent Grudziądza.

Na jakie wsparcie może liczyć w tej kwestii Grudziądz? Kwota dotacji to 200 tysięcy złotych brutto. Koszt całej organizacji tegorocznego jarmarku to ok. pół miliona złotych.

Jarmark Spichrzowy w Grudziądzu - Plan koncertów

16 czerwca:
  • 18:00 Bryska
  • 19:30 Grzegorz Hyży
  • 21:00 Dj Gromee
17 czerwca:
  • 18:00 Robert Janowski
  • 19:30 Maciej Maleńczuk
  • 21:00 Kasia Kowalska

Podczas urodzin miasta po raz 21. zaprezentują się wystawcy w ramach Ogólnopolskiego Nadwiślańskiego Jarmarku Staroci.

Impreza przez te wszystkie lata zyskała swoją renomę. Na jarmarku można kupić, sprzedać czy wymienić różne stare mebel, przedmioty codziennego użytku, militaria, książki czy obrazy - mówi Michał Kukuła, przedstawiciel Grudziądzkiego Towarzystwa Kolekcjonerów i Miłośników Sztuki Dawnej „POMORZE”.

Tegoroczny Jarmark Spichrzowy to także imprezy towarzyszące. Będą to m.in. Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Powożeniu Końmi Zimnokrwistymi oraz Arm 100 – The Champion Show z Mistrzynią Świata Marleną Wawrzyniak.

Jarmark Spichrzowy w Grudziądzu - Szczegółowy Harmonogram

jarmark grudziadz 1

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu
jarmark grudziadz 2

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu
jarmark grudziadz 3

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu
jarmark grudziadz 4

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu

Dojazd na wszystkie wydarzenia będzie możliwy darmowym tramwajem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl