policja woda grudziadz

i

Autor: KMP Grudziądz Policjanci oddelegowani do pracy w posterunku wodnym to Sławomir Romanowski i Łukasz Tomaszewski (na zdjęciu)

Zadbają o bezpieczeństwo nad wodą. Posterunek policji w Rudniku rozpoczyna pracę

2021-06-19 13:31

W grudziądzkiej komendzie pracę rozpoczęła wodna komórka policji. Miejscowi policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy będą dbać o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą. Do dyspozycji funkcjonariuszy jest łódź motorowa. Pływających mundurowych będzie można napotkać na jeziorze rudnickim i na innych akwenach wodnych w rejonie.

Od 18 czerwca w bieżącym roku rozpoczął funkcjonowanie sezonowy posterunek policji przy jeziorze rudnickim w Grudziądzu. Funkcjonariusze w nim pracujący będą dbać o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą. Grudziądzkich policjantów już wkrótce wspomogą funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy.

Czterech zamiejscowych policjantów od 1 lipca do 31 sierpnia na stałe zagości w Rudniku. Koszt zakwaterowania i wyżywienia policjantów z Bydgoszczy pokryje Urząd Miejski w Grudziądzu - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Czego unikać, by bezpiecznie spędzić wakacje nad morzem i jeziorem?

Policjanci będą pilnować porządku i bezpieczeństwa na lądzie oraz na wodzie. Szczególną troską funkcjonariusze obejmą rejon największego w mieście jeziora rudnickiego, ale policjantów nie zabraknie też przy jeziorze na osiedlu Tarpno i w rejonie Wisły.

Dodatkowo we współpracy ze Strażą Rybacką kontrolowane będą akweny powiatu grudziądzkiego. Miejscowi funkcjonariusze dysponujący łodzią motorową będą patrolować obszary wodne i kontrolować pływające po nich jednostki - dodaje policjant.

Policjanci oddelegowani do pełnienia służb w posterunku wodnym to st. asp. Sławomir Romanowski i post. Łukasz Tomaszewski.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z anteny 18.06, godz.10