dom korzeniewskich

i

Autor: Łukasz Piekarski Trwa remont elewacji

Inwestycje

Zabytek w centrum Grudziądza zyska nową elewację. Trwa remont Domu Korzeniewskich

2023-10-04 12:10

Dom Korzeniewskich będzie miał nowe oblicze. Trwa remont elewacji niszczejącego zabytku w centrum Grudziądza. Jego administratorem jest obecnie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami.

Niszczejący zabytek w centrum Grudziądza niebawem zyska nowe oblicze. Chodzi o Dom Towarowy Korzeniewskich. Obiekt znajduje się na Rynku Głównym i obecnie prowadzony jest na nim remont elewacji.

Na obecnym etapie robót budowlanych przy remoncie elewacji zaawansowanie wynosi 40 procent. Wykonano oczyszczenie i odsolenie murów, naprawę tynków i wypełnienie elementów ścian oraz stopniowo odtwarzane są charakterystyczne elementy budynku - mówi Jagoda Szczerbowska z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami.

Grudziądzka spółka, która jest administratorem obiektu prowadzi na nim prace w uzgodnieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Trwa opracowanie projektu na zagospodarowanie przestrzeni wewnątrz budynku do prowadzenia działalności gospodarczej związanej z gastronomią. Projekt będzie zwieńczeniem wcześniejszych planów nadania nowego charakteru tej nieruchomości - dodaje Szczerbowska.

Prace kosztują spółkę 1,6 miliona złotych.

O remoncie elewacji Domu Korzeniewskich mówi Jagoda Szczerbowska z biura zarządu spółki MPGN. Posłuchaj:
remont elewacja

i

Autor: Łukasz Piekarski Wykonano już 40 procent prac

Wykonanie prac powierzono firmie WAKRO Zbigniew Dąbkiewicz.

Obiekt w ostatnim czasie był wykorzystywany m.in. do zorganizowania w naszym mieście wystawy z okazji 100-lecia żużla w Polsce. Eksponaty wystawione zostały na parterze budynku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl