Sikorskiego

i

Autor: Łukasz Piekarski Ulica Sikorskiego

Utrudnienia w ruchu

Remont ulicy Sikorskiego w Grudziądzu nie ruszył? Droga pozostaje zamknięta

2023-10-13 15:20

2 października - zgodnie z zapowiedziami Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu miał się rozpocząć remont odcinka ulicy Sikorskiego (od Piłsudskiego do Sienkiewicza). Od poniedziałku ulica jest zamknięta, ale nie pojawili się na niej robotnicy. Szczegóły na eska.pl.

Od poniedziałku w tej części Grudziądza obowiązuje nowa organizacja ruchu. Ulica Sikorskiego na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Sienkiewicza została całkowicie wyłączona z ruchu. Z kolei dojazd do ul. Szpitalnej możliwy jest wytyczonym pasem od strony ulicy Sienkiewicza.

Zmiany dotknęły także pasażerów komunikacji miejskiej. Autobusy, które dotąd przejeżdżały przez ten odcinek ulicy Sikorskiego (4, 8, 10, 12, 15, 18) teraz kursują przez ulicę Mickiewicza. W związku z tym - pod pocztą i częściowo pod Urzędem Stanu Cywilnego zlikwidowano kilka miejsc parkingowych. W ich miejsca zorganizowano tymczasowe przystanki MZK.

Autobusy jadące w stronę ul. Legionów linie nr: 3, 10 (kurs do Pętla "Tarpno"), 13, 19, 22 oraz N kursują bez zmian.

Brak drogowców na Sikorskiego. Co jest przyczyną?

O komentarz poprosiliśmy Zarząd Dróg Miejskich oraz Urząd Miejski w Grudziądzu. Poniżej publikujemy odpowiedź:

Wczoraj (2 października) przeprowadzone zostały pomiary geodezyjne oraz sprawdzanie stanu technicznego urządzeń umieszczonych w drodze, przy współudziale przedstawicieli gestorów sieci. Dzisiaj (3 października) wykonywane są roboty przygotowawcze polegające między innymi na zabezpieczaniu drzew przed skutkami działań czynników zewnętrznych powiązanych z prowadzeniem robót drogowych. Zasadnicze prace ruszą od jutra (4 października) z kierunku ul. marsz. Józefa Piłsudskiego - przekazuje Karol Piernicki, rzecznik Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. 

Remont ulicy Sikorskiego przeprowadzi firma PBD S.A. ze Starogardu Gdańskiego. Inwestycja będzie kosztowała ponad 1,9 mln zł. Ponad 1 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Ewa Błaszczyk u Jaruzelskiej: "PRAWDA jest NA OIOMIE"