kaloryfer cieplo

i

Autor: Pixabay To piąta podwyżka za ciepło w przeciągu ostatnich 12 miesięcy

Za ciepło znów zapłacimy więcej! OPEC Grudziądz z kolejną podwyżką

2022-12-07 20:16

Kolejną podwyżkę ciepła dla mieszkańców Grudziądza serwuje OPEC. Wyższe stawki wejdą w życie od 22 grudnia. Obowiązywały będą do kwietnia przyszłego roku.

Według nowego taryfikatora opłaty za ciepło wzrosną średnio o 11,16 proc. względem aktualnych cen. Przekroczą one próg stawki maksymalnej, a wynosi ona 103,82 zł/GJ. Oznacza to, że realna podwyżka wyniesie ok. 9,75 proc.

Pozostałą część spółka dostanie w formie rekompensaty - zgodnie z zapisami Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw.

Nowy cennik opłat wejdzie w życie od 22 grudnia, czyli tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Taryfikator będzie obowiązywał do końca kwietnia 2023 roku.

Piąta podwyżka w ciągu 12 miesięcy...

Mieszkańcy Grudziądza powoli przyzwyczajają się do podwyżek opłat za ciepło. Ta, która wejdzie w życie 22 grudnia będzie już piątą w przeciągu ostatnich 12 miesięcy.

Pierwszą wprowadzono w grudniu ubiegłego roku. Było to o ok. 8,55 proc. Druga w styczniu bieżącego roku - o ok. 3 proc. Trzecia w sierpniu 2022 roku - o 16,9 proc. O czwartek władze spółki poinformowały w listopadzie - o ok. 19,5 proc.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Awaria sieci ciepłowniczej na ulicy Wróblewskiego.