pociag dragacz

i

Autor: Pixabay Przejazd z Dragacza do Grudziądza zajmie ok. 4 minut

Z Dragacza do Grudziądza pojedziemy pociągiem. Stacja PKP uruchomiona po wielu latach

2022-12-19 14:00

Z Dragacza do Grudziądza znów pojedziemy koleją. Po kilkunastu latach przerwy pociąg relacji Laskowice – Grudziądz zatrzymuje się na stacji PKP we wspomnianym Dragaczu.

Od wielu lat pociągi relacji Grudziądz - Laskowice Pomorskie tylko przejeżdżały przez Dragacz. Od połowy grudnia nareszcie się zatrzymują. Zabiegała o to wójt gminy Dragacz, Dorota Krezymon.

Od siedmiu lat jestem wójtem i od siedmiu lat piszę prośby do pana marszałka. W końcu po siedmiu latach uzyskałam pozytywną odpowiedź i bardzo się z tego cieszymy – mówi Dorota Krezymon.

Dragacz dzięki uruchomionemu przystankowi stanie się teraz miejscem przesiadkowym dla kilku pobliskich miejscowości. Skorzystają także m.in. mieszkańcy Nowego.

Właściwie wszystkie miejscowości położone wzdłuż wału są wykluczone transportowo. Przystanek PKP w Dragaczu umożliwi wielu osobom przesiadkę, dotarcie do Grudziądza. To będą zarówno ci, którzy jeżdżą do pracy, jak i ci, którzy jeżdżą do szkoły - dodaje wójt Dragacza.

Z faktu zatrzymywania się pociągu na stacji PKP w Dragaczu cieszą się również okoliczni mieszkańcy.

To super wiadomość. Młodzież będzie miała czym do szkoły dojeżdżać.

Miejscowi na pewno z tego skorzystają. Wiele osób z Dragacza i Michala dojeżdża do Grudziądza do szkoły i pracy. Teraz będzie szybciej i łatwiej.

Przejazd z Dragacza do Grudziądza pociągiem zajmuje obecnie ok. 4 minut.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Nowe pociągi od bydgoskiej Pesy wjechały na tory