Walka o medale

Wystartowały Mistrzostwa Świata Juniorów w Grudziądzu! Zobacz fotki z parady

2023-08-21 20:33

Paradą otwarto Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Grudziądzu. W przemarszu spod Bramy Wodnej pod Wieżę Klimek wzięli udział mieszkańcy naszego miasta oraz zawodnicy, którzy rozpoczynają rywalizację o medale.

W Mistrzostwach Świata Juniorów udział weźmie 45 pilotów z najróżniejszych zakątków świata. To m.in. Japonia, Kanada, USA, Brazylia, czy także reprezentacje z Europy. W stawce nie zabraknie także Polaków. "Biało-czerwoni" będą reprezentowani przez Arkadiusza Sionkowskiego, Wojciecha Nowakowskiego, Piotra Grajka, Kacpra Borkowskiego i Jakuba Dziedziaka.

Na inaugurację podniebnych zmagań zorganizowano uroczystą paradę z Bramy Wodnej aż pod Wieżę Klimek. Udział wzięli mieszkańcy Grudziądza, organizatorzy mistrzostw oraz sami zawodnicy, który później zaprezentowano w otoczeniu Góry Zamkowej.

Na jutro (22 sierpnia) zaplanowano pierwsze loty zawodnicze oraz piknik dla mieszkańców na osiedlu Lotnisko - o godzinie 17.

Przed rozpoczęciem mistrzostw udało nam się porozmawiać z kapitanem reprezentacji Polski, Arkadiuszem Sionkowskim.

O starcie Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów w Grudziądz opowiada kapitan polskiej reprezentacji, Arkadiusz Sionkowski. Posłuchaj:
balony grudziadz

i

Autor: Facebook / Grudziądzki Klub Balonowy Harmonogram mistrzostw w Grudziądzu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl