marsz dla ady

i

Autor: Łukasz Piekarski W październiku ubiegłego roku zorganizowano marsz pamięci dla małej Ady i Tomka

Wyrok dla rodziców małej Ady z Grudziądza. Dziewczynka zmarła rok temu

2022-11-03 12:46

Jest sądowy finał dramatycznych wydarzeń sprzed roku. Sąd Rejonowy w Grudziądzu wydał wyrok wobec Sylwii C. i Adriana D. - rodziców zmarłej Adrianny. Oboje trafią za kratki.

Sędzia Zbigniew Krzyżanowski nie miał wątpliwości o winie obojga rodziców małej Adrianny. Ojciec, czyli Adrian D. miał postawiony zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Matka, czyli Sylwia C. zaniechania obowiązku niesienia pomocy córce. W skutego tego niespełna 2-miesięczna dziewczynka zmarła.

Wyrok więzienia

Sąd skazał Adriana D. na 7 lat więzienia z jednoczesnym zakazem zbliżania się do dzieci jego byłej partnerki. Ponadto skazany ma także wypłacić po 2 tysiące złotych zadośćuczynienia dzieciom. Sylwia C. za kraty trafi na cztery lata.

Kary być może będą większe. Prokurator Jakub Łamek domagał się wyższych kar i w rozmowie z Gazetą Pomorską poinformował, że po otrzymaniu uzasadnienia wyroku zapadną dalsze decyzje odnośnie ewentualnej apelacji.

Jakich kar domagał się prokurator dla oskarżonych rodziców małej Ady? Dla Sylwii C. to 6 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, a dla Adriana D. 11 lat.

Dramatyczne zdarzenia, które poruszyły mieszkańców Grudziądza

Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w październiku ubiegłego roku. Niespełna 2-miesięczna Adrianna trafiła do grudziądzkiego szpitala. W momencie przyjęcia była już w stanie krytycznym. Godzinna akcja ratunkowa nie przyniosła skutku i dziewczynka zmarła. Przyczyną śmierci - jak później ustaliła prokuratura było zapalenie płuc i mięśnia sercowego.

Kilka dni później poruszeni całą sprawą mieszkańcy Grudziądza zorganizowali marsz - "Nie" dla przemocy wobec dzieci.

Wyrok rodziców małej Adrianny jest nieprawomocny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Pierwsza Zmiana Komentuje w VOX FM #3