kalina kosikowska

i

Autor: Nadesłane / Archiwum Prywatne Kaliny Kosikowskiej Kalina Kosikowska (na zdjęciu) jest w półfinale konkursu

Kalina Kosikowska z IV LO z Grudziądza walczy o tytuł Miss. Zobacz jej zdjęcia

2022-11-03 1:48

Uczennica IV LO w Grudziądzu może zostać Miss Polski. 18-letnia Kalina Kosikowska dostała się do półfinału konkursu. Wcześniej zdobyła tytuł Miss Pomorza.

18-letnia Kalina Kosikowska z Bzowa (koło Grudziądza) powalczy o koronę Polska Miss Nastolatek. Obecnie bierze udział w półfinale. Wcześniej wystąpiła w ćwierćfinale, jednak po uzyskaniu tytułu Miss Pomorza z automatu miała zapewniony awans do kolejnego etapu.

Pewnego dnia dostałam SMS-a odnośnie konkursu Polska Miss. Bardzo mnie to zainteresowało i postanowiła spróbować swoich sił. Zgłosiłam się do konkursu. Wysłała swoją kandydaturę najpierw do województwa Kujawsko-Pomorskiego, jednak tam nie organizowali konkursu. Wystartowałam więc na Pomorzu i udało mi się wygrać - mówi Kalina Kosikowska, która na co dzień uczy się w IV LO w Grudziądzu.

Półfinał konkurs Miss Polska już trwa. Odbywa się on głównie w sieci. Dużą rolę odgrywają także zdjęcia z ćwierćfinału.

Jury będzie wybierało na podstawie naszej aktywności w mediach społecznościowych, szczególnie na instagramie. 23 października braliśmy udział w ćwierćfinale konkursu i tam już komisja widziała nas w trzech odsłonach. To także będzie miało znaczenie przy wyborze finalistek - dodaje Kalina.

Finalistki konkursu ogłoszone zostaną w najbliższą niedzielę - 6 listopada. Finał zaplanowano na 17 grudnia w Warszawie.

Kalina jest uczennicą klasy maturalnej IV Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu. Uwielbia śpiewać. Brała udział w konkursach wokalnych. Lubi też taniec i jazdę konną. Teraz doszła nowa pasja.

Pojawił się modeling. Chciałabym to w przyszłości połączyć ze śpiewaniem - mówi Kalina Kosikowska.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Finał Miss World