policja grudziadz 1

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policjanci z Grudziądz patrolowali m.in. drogi przy nekropoliach

Policjanci z Grudziądza kończą akcję "Znicz". Jak wyglądają tegoroczne statystyki?

2022-11-02 15:31

W Grudziądzu kończy się policyjna akcja „Znicz”. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze oraz podróżujących do bliskich. Ostatniego dnia (2 listopada) szczególny apel wystosowany jest do kierowców.

Grudziądzcy policjanci w dalszym ciągu dbają o bezpieczeństwo odwiedzających groby bliskich. Jak na razie statystyki wyglądają nieco lepiej niż przed rokiem.

Do tej pory doszło do 28 kolizji. Głównie były to zdarzenia drobne, gdzie nikt nie odniósł obrażeń. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 500 pojazdów. Ujawnili 146 wykroczenia popełnione przez kierujących oraz 7 wykroczeń popełnionych przez pieszych - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Problemem są jednak kierowcy wsiadający za kółko pod wpływem alkoholu.

Zatrzymano 10 kierujących pod wpływem alkoholu. W czterech przypadkach kierowcy ci popełnili przestępstwo. W pozostałych sześciu kierowcy popełnili wykroczenie. Są wśród nich osoby na rowerze - dodaje policjant.

policja grudziadz 2

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Akcja znicz potrwa do wieczoru 2 listopada

Akcja znicz w Grudziądzu potrwa do dzisiejszego wieczora.

Bezpiecznie wokół cmentarzy w Grudziądzu

Zdecydowanie spokojniej niż przed rokiem było w okolicach lokalnych cmentarzy.

Do naszej komendy nie wpłynęło żadne zawiadomienie o kradzieżach oraz wandalizmie z grudziądzkich cmentarzy - informuje Łukasz Kowalczyk.

Potwierdzają to również Strażnicy Miejscy z Grudziądza, którzy w okresie świątecznego weekendu patrolowali okolice nekropolii.

W rejonie grudziądzkich cmentarzy od 28 października do 1 listopada służba pełniona była całodobowo przez dużą liczbę patroli, pracujących na rzecz mieszkańców Grudziądza. Dzień Wszystkich Świętych i poprzedzający go okres upłynęły spokojnie - przekazuje Bogumiła Leśniewicz ze Straży Miejskiej.

straz miejska

i

Autor: Nadesłane / Straż Miejska w Grudziądzu Strażacy patrolowali nekropolie całodobowo

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Lublin. Poważny wypadek przy ul. Kunickiego w Lublinie