Krzysztof Buczkowski

i

Autor: Paweł Skraba Krzysztof Buczkowski

Żużel

Wychowanek powraca do GKM-u Grudziądz. Będzie pomagał przy szkoleniu młodzieży!

2024-02-06 11:06

Krzysztof Buczkowski wraca na stare śmieci! Wychowanek będzie pracował w GKM-ie Grudziądz w zupełnie innej roli niż dotychczas. Jazdę w Abramczyk Polonii Bydgoszcz będzie łączył z pracą z adeptami żużla przy Hallera 4.

Popularny "Buczek" odpowiednie uprawnienia do pracy instruktora zdobył już kilka lat temu. Od tamtego momentu czekał na sposobność do wykorzystania swoich doświadczeń w pracy z młodszymi żużlowcami. Teraz nadarzyła się ku temu idealna okazja!

Już od jakiegoś czasu planowałem, że po zakończeniu kariery chciałbym spróbować pracy trenera. W grudniu otrzymałem propozycję pomocy przy szkoleniu młodzieży i stwierdziłem, że to będzie ciekawa okazja, by sprawdzić się w tej roli - powiedział Krzysztof Buczkowski w rozmowie z portalem Sportowe Fakty.

Możliwość współpracy wychowankowi GKM-u zaproponował Robert Kościecha. "Kostek" w minionych latach był odpowiedzialny za szkolenie młodzieży przy Hallera 4. Od sezonu 2024 będzie jednak pełnił rolę głównego trenera drużyny w meczach PGE Ekstraligi.

Współpraca 37-latka z grudziądzkim klubem będzie polegała jednak na pomaganiu, a nie na pełnoetatowej pracy.

Wstępnie jesteśmy umówieni na to, że będę prowadził treningi z grupą 11-14-latków w poniedziałki, czyli akurat wtedy, gdy mam wolne po meczach ligowych. Do tej pory poświęcałem te dni na odpoczynek, a teraz będę prowadził tego dnia trening - dodaje na łamach Sportowych Faktów Buczkowski.

Obecnie mamy w Polsce ponad 70 instruktorów i trenerów żużla. Blisko 20 kolejnych zda swój egzamin wiosną tego roku.

Buczkowski w nowym sezonie będzie reprezentował barwy bydgoskiej Polonii. "Żółto-niebieski" kevlar przywdziewał w latach 2002-2004 (początek kariery), 2010-2011 oraz 2015-2020.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl