olimpia zawodnik

i

Autor: Nadesłane / Olimpia Grudziądz Yaroslav Yampol

Piłka Nożna

Olimpia Grudziądz ściągnęła doświadczonego pomocnika. To wychowanek Szachtara Donieck!

2024-02-05 17:21

Kolejne wzmocnienie Olimpii Grudziądz. Do klubu z Piłsudskiego 14 trafił 33-letni ofensywny pomocnik, Yaroslav Yampol. Jesienią występował na boiskach trzeciej ligi w barwach Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Yaroslav Yampol przez większą część swojej kariery występował w ukraińskich zespołach - na różnych szczeblach rozgrywkowych. W latach 2011-2012 zaliczył także epizod w Białorusi, gdzie występował w barwach Dynama Mińsk.

Od marca 2022 związany ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Na boiskach trzeciej ligi rozegrał łącznie 60 spotkań, w których 20 razy trafiał do siatki rywali.

Yaroslav Yampol ma za sobą także przeszłość reprezentacyjną. Zaliczył po 3 występy w kadrze Ukrainy do lat 17 i do lat 18.

To trzeci ukraiński piłkarz w Olimpii Grudziądz. Obecnie w kadrze trenera Mariusza Pawlaka są również Kostiantyn Chernij oraz sprowadzony tej zimy Ivan Tsyupa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Trener karate usłyszał wyrok