Ekologia

W Grudziądzu powstanie Centrum Edukacji Przyrodniczej. Zobacz wizualizacje nowego obiektu

2024-02-05 11:57

W Grudziądzu powstanie w przyszłości nowa placówka edukacyjno - ekologiczna. Chodzi o Centrum Edukacji Przyrodniczej, które będzie funkcjonowało w Wielkim Tarpnie. Miasto przejęło tamtejsze tereny od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Po raz pierwszy plan utworzenia w Grudziądzu - Centrum Edukacji Przyrodniczej - pojawił się podczas jednego ze spotkań prezydenta Macieja Glamowskiego z mieszkańcami. Chodzi o tereny o powierzchni około hektara oraz dwóch zrujnowanych budynków był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

To piękny, ale bardzo zaniedbany park. Przygotowaliśmy inwentaryzację drzewostanu oraz projekt przystosowania parku do celów rekreacji - zapowiadał wówczas włodarz miasta.

Miastu ostatecznie udało się sfinalizować przejęcie nieruchomości od KOWR-u. Gotowa jest także wizualizacja samego centrum. Ma ono powstać na ponad 3 hektarach terenu Parku Wielkie Tarpno, przy ulicy Lipowej oraz jeziorze Tarpno. 

Na początek odnowiona zostaną zrujnowane budynki. W nich znaleźć się mają m.in. sale do spotkań edukacyjnych. 

Mówi prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski. Posłuchaj:

W planie jest też przedłużenie ścieżki rowerowo-pieszej biegnącej wzdłuż Trynki, od ul. Polnej do jeziora w Wielkim Tarpnie i budynków Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl