Wielkopolska policja

i

Autor: KWP

Bezpieczeństwo

Wszystkich Świętych w Grudziądzu. Policjanci apelują o rozwagę

2023-10-31 16:25

Oczy warto mieć dookoła głowy. To ważna rada od grudziądzkich policjantów dla tych, którzy wybierają się jutro na groby. Wystarczy chwila nieuwagi i można stracić pieniądze. O szczegółach przeczytacie na eska.pl.

Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, to czas w którym odwiedzamy groby naszych bliskich. Często wiąże się to z wyjazdami poza miasto. Na takie okazje czekają oszuści i złodzieje, którzy wykorzystują naszą nieuwagę. 

Warto pamiętać, aby przy grobach nie zostawiać toreb czy kurtek bez opieki. Telefon i portfel mieć schowany w wewnętrznej kieszeni nakrycia - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Czujności wymaga również jazda komunikacją publiczną będąca idealnym miejscem dla kieszonkowców, którzy wykorzystując tłok i naszą zadumę korzystają z nadarzającej się okazji.

Wzmożone kontrole na drogach

Mundurowi z Grudziądza zapowiadają także wzmożone kontrole na drogach. Chodzi przede wszystkim o przestrzeganie przepisów, parkowanie w odpowiednim miejscu oraz trzeźwość kierowców.

Policjanci z drogówki będą przede wszystkim pomagać w sprawnym dojeździe do cmentarza. Jeśli sytuacja będzie tego wymagać, będą kierowali ruchem. Konsekwentnie i w zdecydowany sposób będą reagować na każde wykroczenie w ruchu drogowym godzące w bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego - przekazuje policjant.

Więcej o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas odwiedzania grobów naszych bliskich dowiecie się z poniższego materiału:

Mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu. Posłuchaj:

O bezpieczeństwo i porządek do 2 listopada na grudziądzkich cmentarzach dbać będą również funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wieczorny Express Krzysztof Sadowski i Jan Zygmuntowski