wszystkich świętych

i

Autor: Łukasz Piekarski Zmiana organizacji ruchu koło cmentarza w Grudziądzu

Ważne informacje!

Wszystkich Świętych w Grudziądzu. Będą zmiany w organizacji ruchu

2023-10-24 10:10

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. W związku z tym wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w obrębie grudziądzkich cmentarzy. Szczegóły na eska.pl.

Od dnia 27 października br. od godz. 08:00 zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w ciągu ulicy gen. Józefa Hallera, gdzie wprowadzony zostanie zakaz skrętu w ulicę Cmentarną. Ruch pojazdów przemieszczających się na ulicą Cmentarną przekierowany zostanie na ulicę Żwirki.

Od dnia 30 października br. od godz. 18:00 z ruchu drogowego wyłączona zostanie ul. Cmentarna, poza pojazdami dowożącymi osoby niepełnosprawne o ograniczonej sprawności ruchowej. W tym przypadku wjazd możliwy wyłącznie od ul. Żwirki, z wyłączeniem dnia 1 listopada (środa) w godz. 9:00 – 16:00, gdzie zakaz dotyczył będzie również osób niepełnosprawnych.

Od dnia 31 października br. od godz. 21:00 zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w ciągu ul. Parkowej na odcinku od ul. Cegielnianej w kierunku ul. Lotniczej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z lewostronnym zakazem zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów możliwe będzie w istniejących zatokach postojowych. Ponadto w ciągu ul. Budowlanych wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z najazdem od ul. Parkowej w kierunku ulicy Droga Łąkowa.

Z kolei na ulicy Żwirki wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z najazdem od ul. gen. Józefa Hallera w kierunku ulicy Parkowej. Dla ruchu kołowego otwarta jednokierunkowo zostanie ul. Aleja Wigury z najazdem od ul. Cegielnianej w kierunku ul. gen. Józefa Hallera. Na ul. Smoleńskiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z najazdem z kierunku ul. gen. Józefa Hallera w kierunku ulicy Chopina.

mapka zdm

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądz Mapa organizacji ruchu wokół cmentarzy

Parkingi wokół cmentarza

Dla pojazdów wyznaczono dodatkowe parkingi zlokalizowane min. przy stadionie żużlowym (czas dojścia do cmentarza ok. 2 min), Powiatowym Urzędzie Pracy (czas dojścia czas dojścia do cmentarza ok. 3 min.), Miejskich Wodociągach i Oczyszczalni (czas dojścia czas dojścia do cmentarza ok. 12 min.), Hali Widowiskowo – Sportowej (czas dojścia czas dojścia do cmentarza ok. 13 min.), OPEC Grudziądz (czas dojścia czas dojścia do cmentarza ok. 10 min.)

Postój pojazdów TAXI zorganizowano na ul. Roberta Dadosa.

Co z pozostałymi nekropoliami w Grudziądzu?

Wokół pozostałych cmentarzy nie przewiduje się zmian, poza wprowadzeniem obustronnego zakazu zatrzymywania się na ul. Jaskółczej. Przypominamy, że w ciągu ul. Jaskółczej, w bezpośredniej bliskości cmentarza funkcjonuje obszerny parking, który w latach ubiegłych dysponował wolnymi miejscami parkingowymi.

Organizacja ruchu obowiązuje do dnia 1 listopada 2022 r. do godz. 21:00. Otwarcie ulicy Cmentarnej nastąpi w dniu 2 listopada 2022 r. ok. godz. 16:00.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Oliwia Kwapińska jest finalistką konkursu piękności!