dotacja zabytki

i

Autor: Urząd Marszałkowski Wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego

Wsparcie finansowe

Wsparcie grudziądzkich zabytków. Dotację przyznał Urząd Marszałkowski

2023-07-22 1:29

Urząd Marszałkowski przeznaczył rekordowe 30 milionów złotych na wsparcie zabytków w całym regionie. Część środków trafi także do Grudziądza. Na eska.pl znajdziecie listę obiektów, które otrzymały dotację.

Wsparcie otrzymało 8 grudziądzkich zabytków. Łącznie w całym regionie dotacje przyznano 208 obiektom.

Zabytkowe obiekty to nasze dziedzictwo, o które mamy obowiązek dbać. Należy podkreślić zaangażowanie właścicieli i zarządców, którzy na co dzień troszczą się o nie, chronią przed zniszczeniem i zabiegają o dotacje. Odrestaurowane zabytki to nasz wspólny sukces - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Najwyższe przekazane w tym roku wsparcie wyniosło ponad 400 tysięcy złotych. Wśród 208 wybranych do dofinansowania zadań są prace konserwatorskie i restauratorskie w kościołach, w tym w świątyniach w niewielkich miejscowościach, kompleksach pałacowo-dworskich, kamienicach i budynkach oraz zabytkowych gmachach instytucji wpisanych do rejestru zabytków.

Wsparcie zabytków z Grudziądza - lista

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Mikołaja Biskupa w Grudziądzu - prace konserwatorsko - restauratorskie przy gotyckich polichromiach w bazylice kolegiackiej p.w. św. Mikołaja Biskupa w Grudziądzu. Kwota wsparcia to 1 142,86 zł

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Mikołaja Biskupa w Grudziądzu - prace konserwatorskie i restauratorskie przy części elewacji zachodniej bazyliki kolegiackiej p.w. św. Mikołaja Biskupa w Grudziądzu - etap IV. Kwota wsparcia to 2 571,43 zł.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP w Mokrem - prace konserwatorskie i restauratorskie przy elewacji wschodniej kościoła p.w. Wniebowzięcia NMP w Mokrem. Kwota wsparcia to 1 142,86 zł.

Prowincja Polska Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie - Prace konserwatorskie i restauratorskie przy elewacji wschodniej kościoła parafialnego p.w. Niepokalanego Serca NMP w Grudziądzu - etap  II. Kwota wsparcia to 4 285, 71 zł.

Ponadto do naszego miasta popłynie także wsparcie na:

  • - Konserwację drewnianych drzwi wejściowych do budynku Ratusza – 30 tys. zł
  • - Renowację i wymianę stolarek drzwiowych w budynku Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów – 30 tys. zł
  • - Prace konserwatorskie elewacji Bramy Wodnej – 50 tys. zł
  • - Remont elewacji budynku byłego Domu Korzeniewskich na Rynku – 20 tys. zł

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Konstrukcja biurowca VIBE już stoi. Robotnicy wywiesili wiechę