dworzec grudziadz

i

Autor: Autor wizualizacji - JAAS STUDIO Wizualizacja grudziądzkiego dworca

Inwestycje

PKP rozstrzygnęły przetarg na remont dworca w Grudziądza. Tak będzie wyglądał po przebudowie

2023-07-20 13:47

Po otwarciu kopert PKP zdecydowały o losach przetargu na prace remontowe grudziądzkiego dworca kolejowego. Ostatecznie spółka zdecydowała się powierzyć tę inwestycję warszawskiej firmie Budimex, która jako jedyna złożyła ofertę w konkursie.

14 czerwca nastąpiło otwarcie kopert w przetargu na modernizację dworca kolejowego w Grudziądzu. Jak się okazało - do postępowania prowadzonego przez PKP zgłosiła się tylko jedna firma. To Budimex z Warszawy, która zaoferowała że wykona inwestycję za ponad 59, 9 mln zł.

Oferta zaproponowana przez firmę ze stolicy zmieściła się w zaplanowanym na ten cel budżecie - a ten wynosi 64,9 mln zł.

Polskie Koleje Państwowe przetarg rozstrzygnęły w połowie lipca. Spółka zdecydowała się powierzyć przebudowę dworca kolejowego w Grudziądzu jedynej firmie, która stanęła do postępowania, czyli Budimax z Warszawy. Do wykonania jest projekt budowlany wraz z całą dokumentacją i pozwoleniami. Później przyjdzie czas na realizację.

Jak będzie wyglądał dworzec kolejowy w Grudziądzu

Przede wszystkim budynek zostanie dostosowany do osób niepełnosprawnych. Po modernizacji prawdopodobnie zabraknie w nim miejsca na "Biedronkę". Po remoncie zakupy będzie można zrobić w mniejszych sklepikach dworcowych.

Na wykonanie tego zadania firma będzie miała 87 tygodni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - Jan STRZEŻEK