zastawianie torowiska grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Straż Miejska w Grudziądzu Od początku grudnia strażnicy miejscy z Grudziądza wystawili już kilkanaście takich mandatów

Wraz z tramwajami wróciły mandaty. Grudziądzcy kierowca nagminne blokują torowisko

2021-12-07 23:19

Wraz z początkiem grudnia na drogi w Grudziądzu powróciła jedna linia tramwajowa. W ślad z nią powróciły także surowe mandaty za nagminne zastawianie torowiska. Najczęściej do utrudnień dochodzi w obrębie Rynku Głównego i Placu Miłośników Astronomii.

Zastawienie torowiska tramwajowego może sporo kosztować. W grę wchodzi nie tylko mandat i punkty karne, ale także odholowanie auta. Od początku grudnia odnotowano już kilka takich przypadków.

Za to wykroczenie grozi mandat w wysokości od 100 do 300 złotych oraz jeden punkt karny. Zdarzyło się od początku grudnia, że kilka samochodów trzeba było odholować na policyjny parking. To wiąże się z kolejnymi opłatami - informuje Bogumiła Leśniewicz ze Straży Miejskiej w Grudziądzu.

holowanie samochodu Grudziądz

i

Autor: Łukasz Piekarski W przypadku braku kierowcy samochód może zostać odholowany na policyjny parking

ZOBACZ TEŻ - Dramatyczny wypadek w grudziądzkiej betoniarni. Nie żyje jeden z pracowników

Stałe punkty

Municypalni mają już wytypowane miejsca, w których najczęściej dochodzi do blokowania torowiska. Chodzi o okolice Rynku Głównego.

Najczęściej zastawione jest torowisko przy ul. Szewskiej oraz na Placu Miłośników Astronomii - wymienia strażniczka.

Często o swobodnym przejeździe motorniczego może zdecydować jeden metr. Stąd apel, aby bacznie sprawdzać, czy auto jest dobrze zaparkowane i nie utrudni przejazdu tramwaju.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Zabytkowe tramwaje wyjechały na linię M