wlamanie jubiler

i

Autor: Nadesłane W nocy obrabowano dwa butiki jubilerskie w Centrum Handlowym "Alfa" przy ul. Chełmińskiej

Włamanie do dwóch jubilerów w galerii handlowej w Grudziądzu. Policja szuka sprawców

2022-10-10 12:04

Policjanci poszukują sprawców kradzieży biżuterii. Obrabowano dwa sklepy jubilerskie w Grudziądzu. Do zdarzenia doszło zeszłej nocy (z 9 na 10 października) w centrum handlowym przy ul. Chełmińskiej.

Kilku zamaskowanych sprawców dokonało kradzieży biżuterii. Są poszukiwani przez policję. W galerii przy ulicy Chełmińskiej obrabowano dwa sklepy jubilerskie.

Cztery zamaskowane osoby dostały się na teren galerii za pomocą ciężkiego sprzętu. Następnie pokonali wszystkie zabezpieczenia i dokonali kradzieży z dwóch butików jubilerskich - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

W obu sklepach wybito szyby wystawowe. Po dokonanej kradzieży, sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia samochodem osobowym. Podczas ucieczki staranowane zostało auto firmy ochroniarskiej.

Służby ochrony, które w trakcie włamania były na miejscu wezwały patrol interwencyjny. I to właśnie samochód tego patrolu był zaparkowany przy wyjeździe z galerii. Osoby, które dokonały kradzieży pospiesznie opuszczały teren przy galerii i w trakcie wyjazdu staranowały pojazd - dodaje policjant.

Staranowane auto było puste, więc nikt nie został ranny. Aktualnie trwa szacowanie strat. Na miejscu zdarzenia pracują obecnie policjanci pod nadzorem prokuratura.

Centrum Handlowe funkcjonuje normalnie. Czynne jest wejście od ul. Chełmińskiej. Drzwi automatyczne od strony ul. Portowej uległy zniszczeniu i są naprawiane przez pracowników technicznych. "Taras" od wspomnianej Portowej odgrodzony jest obecnie taśmą.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl

"Jechał na czołówkę z policjantem".