policja grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Zatrzymany mężczyzna znany był już z wcześniejszych kradzieży

Grudziądz. Policjant w drodze do pracy zatrzymał złodzieja

2022-10-07 21:46

Droga do pracy jednego z grudziądzkich policjantów nie przebiegła tak jak zwykle. Zatrzymał złodzieja, który kilka chwil wcześniej uciekł z jednego ze sklepów z kartonem w rękach.

W godzinach porannych mundurowy z grudziądzkiej komendy w trakcie drogi do pracy zauważył mężczyznę, który pośpiesznie oddala się z jednego ze sklepów z kartonem w rękach. Policjant bez chwili namysłu ruszył za nim i go zatrzymał.

Zatrzymany nie był w stanie potwierdzić zakupu towaru w pobliskim sklepie. Okazało się, że chwilę wcześniej ukradł kilka kaw o wartości blisko 700 zł - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Czujność funkcjonariusza spowodowała, że skradziony towar wrócił na sklepową półkę, a złodziej trafił do policyjnego aresztu.

Sprawcą okazał się 28-letni mieszkaniec Grudziądza, wielokrotnie zatrzymywany w związku z poprzednimi kradzieżami na terenie miasta. Za czyn, który popełnił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jego sprawą zajmie się sąd.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

"Jechał na czołówkę z policjantem".