przedszkole grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Podczas uroczystości odsłonięto również pamiątkową tablicę poświęconą Wiktorowi Kulerskiemu

Wiktor Kulerski powrócił do domu w Grudziądzu. Został patronem Leśnego Przedszkola

2022-09-19 11:37

Działacz społeczny i twórca legendarnej Gazety Grudziądzkiej - Wiktor Kulerski powrócił do swojego domu w Grudziądzu. Został patronem Leśnego Przedszkola "Sikorka", które już od dwóch lat funkcjonuje w jego dawnej willi przy ul. Jaśminowej w Owczarkach.

Uroczystość nadania imienia placówce odbyła się w 87’ rocznicę śmierci Wiktora Kulerskiego. Przy okazji odsłonięto również pamiątkową tablicę z życiorysem działacza i historią Gazety Grudziądzkiej.

Jest to kontynuacja myśli, tego co było w sercu mojego pradziadka. Tam na górze pewnie się uśmiecha i przygląda z radością na to, co się dzieje w jego domu - mówi ze wzruszeniem Piotr Kulerski, prawnuk Wiktora Kulerskiego.

"Ten dom czekała likwidacja"

Dzisiejsza właściciela przedszkola, Marzena Malinowska zakupiła obiekt pod koniec 2018 roku. Remont rozpoczął się już w 2019. Dom Kulerskiego był wówczas ruiną i nadawał się do rozbiórki. Dziś uczęszcza do niego setka dzieci. 

Dzięki nim tutaj jesteśmy. Zrobiliśmy to, ponieważ przyświecał nam cel, że właśnie tu będziemy kształcić młodych, przyszłych ludzi - opowiada Marzena Malinowska.

przedszkole grudziadz 2

i

Autor: Łukasz Piekarski Do przedszkola uczęszcza dziś setka dzieci

Po nadaniu imienia i odsłonięciu tablicy wszyscy zaproszeni goście udali się na zwiedzanie murów przedszkola. W budynku wystawiona została także ekspozycja poświęcona Wiktorowi Kulerskiemu "Patriotyzm zaklęty w czcionkach". Jej inicjatorem był Senat RP.

Przedszkole przez cały czas funkcjonowania się rozwija. Od września bieżącego roku uruchomiona została kuchnia, która przygotowuje posiłki - zarówno dla dzieci z "Sikorki", jak i uczniów sąsiedniej Szkoły Podstawowej nr 4.

Leśne Przedszkole "Sikorka" funkcjonuje w grudziądzkich Owczarkach od blisko dwóch lat. Niebawem w sąsiedztwie powstanie także żłobek. Oddany do użytku ma zostać w grudniu i na początek przyjąć 60 dzieci. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Śmiertelna choroba Anny German. Historia z Koprem